Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vācijā dzīvojošs latvietis ziedojis 60 000 eiro Likteņdārza sabiedriskās ēkas būvniecībai (papildināts ar info par ziedotāju un ēkas skici) 2

Vācijā dzīvojošais latvietis Gaidis Graudiņš ziedojis 60 000 eiro Likteņdārza sabiedriskās ēkas būvniecībai, teikts "Likteņdārza" kontā mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Ēkas būvniecību plānots uzsākt šā gada rudenī. "Bez atbalsta mēs nevarētu! Lai top!" vēsta ieraksts.

Gaidis Graudiņš ir kolekcionārs un kultūras mecenāts, dzimis 1926. gadā Cēsu apriņķa Rankas pagasta “Kalnapakalniešos”. Otrā Pasaules kara laikā kā leģionārs aizvests uz Vāciju un nokļuvis gūstā Beļģijā. Kopš 1944. gada dzīvo Vācijā — "Staburagu" informē Linda Peciņa, „Kokneses fonda” sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste.

Ap 1958. gadu Gaidis Graudiņš sācis veidot savu vēsturisko liecību kolekciju par starpkaru Latviju, un 1980. gadā Vācijā, Detmoldā (Detmold), atvēris “Latviešu muzeju”, kas darbojies līdz 1986. gadam. Kad telpas kolekcijas eksponēšanai kļuva par šauru, 1986. gadā Grēthemā (Grethem) izveidojis otru “Latviešu muzeju”.

1989. gadā Gaidis Graudiņš savu Letonikas privātkolekciju - vairāk nekā 7000 dažādu priekšmetu - uzdāvinājis Latvijai. Tie saistīti ar Latviju starpkaru periodā, kā arī ar latviešu kultūras dzīves izpausmēm trimdā. Uz šīs kolekcijas bāzes ar Gaida Graudiņa atbalstu 1990. gada 27. jūnijā durvis vēris Latvijas Kultūras muzejs „Dauderi”.

Likteņdārzā Gaidis Graudiņš viesojies vairākkārt un izvēlējies atbalstīt Likteņdārza daudzfunkcionālās sabiedriskās ēkas tapšanu. Tās būvniecību plānots uzsākt šā gadā rudenī, izbūvējot ēkas pirmo posmu – ap 545 kvadrātmetru. Ēkā paredzētas divas konferenču zāles ar mērķi tās izmantot konferencēm, kamermūzikas koncertiem, izstādēm, pasākumiem, pieņemšanām, kāzu ceremonijām, radošajām darbnīcām u.c. Ēkā atradīsies arī kafejnīcas un restorāna telpas. Ēkas pirmā posma būvniecībai līdzekļus 110 000 eiro apmērā piešķīrusi Latvijas valsts.

Telpiski ēka veidota kā „kalns” jeb tilta aizsākums, simboliski atainojot Likteņdārza ideju – no pagātnes uz nākotni. Jumts paredzēts kā staigājama platforma. Ēkas arhitekti ir Andris Kronbergs, Raimonds Saulītis, Anita Šnitko, Alvis Janelis, Jurģis Vizulis, arhitektu palīgi: Edijs Levins, Andis Alksniņš, Ēriks Miķelsons, Jekaterina Olonkina, Andris Dzenis, Kristaps Šulcs un Ansis Zītars no SIA „Arhis Arhitekti”.

Ēkas inženiertehniskajos risinājumos paredzēts izmantot ekonomiskus, ekoloģiski draudzīgus un enerģiju taupošus risinājumus, piemēram, dabīgo vēdināšanu, zemes siltuma un biomasas izmantošanu apkurei, saules enerģijas izmantošanu ūdens sildīšanai, lietusūdens savākšanu u.c. Ēkas apdarē plānots izmantot vietējo materiālu – dolomītu.

Komentāri 2

tuntulmuntuls

Ja tas cilvēks bija tik traks un ziedoja tik lielu summu-viņam ir jābūt tik prātīgam un jāuzrauga PERSONĪGI naudas izlietojums.Savādāk paskatoties cik miljoni Ls jau ir ´"ieguldīti" bet viss izskatas tā, it kā no vienas salas malas uz otru kaut ko stumdītu un bakstītos.Šaubīgi ir šādi projekti,kur neviens īsti nevar parādīt naudas izlietojumu,un nav arī īsti kontroles par saziedotajām summām.Riebīgi skatīties,ka nabaga dārzs jau ir apaudzis ar veselu armiju administrācijas,kas paši nezina,kādi un vai vispār ir pienākumi.

pirms 2 gadiem, 2016.08.10 12:57

tuntulmuntuls

Te vienam plāni(vai arī tukša muldēšana) kā Napaleonam....bet izklausās stulbi...sajūta ka ēka tiks celta Rīgas centrā nevis Koknesē uz salas,kas ir 1 km no civilizācijas.Bet laikam Orinoko ir doma pārcelties no savas dlslokācijas vietas uz salu.Skaisti sapņi jaukajam uzņēmējam vai mecenātam no Dienvidamerikas ,.par ziedotāju naudu attīstīt savas ģimenes biznesu.Nezin kāpēc viņš neatjaunoja savu dzimtas īpašumu "Lipši"?

pirms 2 gadiem, 2016.08.12 22:19

Novadu ziņas