Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai Aizkrauklē apdāvinās daudzbērnu ģimenes?

“Jaunjelgavas daudzbērnu ģimenes no savas pašvaldības Ziemassvētkos saņems dāvanu — 50 eiro. Vai Aizkraukles novada daudzbērnu ģimenes arī saņems kādu naudas dāvanu no Aiz­kraukles pašvaldības?”  jautā Goda ģimenes pārstāve un laikraksta lasītāja no Aizkraukles.

Tas, vai Ziemassvētkos un citos svētkos iedzīvotāji saņems kādu naudas dāvanu, ir katras pašvaldības kompetencē. Aizkraukles novada pašvaldības vadītājs Leons Līdums skaidro, ka novadā ir 77 daudzbērnu ģimenes (vasaras dati), kurās kopā aug 245 bērni. Viņš teic, ka novada dome daudzbērnu ģimenēm svētkos naudas dāvanu  neizsniegs. Priekšsēdētājs norāda, ka daudzbērnu ģimenes novadā atbalsta citādi, piemēram, ir brīvpusdienas skolā līdz 12. klasei, ir atbrīvojums no skolas maksas māk­slas un mūzikas skolā. Tomēr februārī pirmo reizi plānots pasākums daudzbērnu ģimenēm, kurā aicinās dibināt daudzbērnu ģimeņu biedrību novadā, lai varētu piedalīties dažādos projektu konkursos, skaidro priekšsēdētājs.

L. Līdums piebilst, ka šogad naudas balvas vai prēmijas Ziemassvētkos nesaņems neviens novada domes darbinieks.

Novadu ziņas