Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai “Staro Aizkraukle” gaismas kūļi var apžilbināt helikoptera pilotu un vai pasākuma dēļ pilsētā pazuda elektrība? (papildināts)

13. marta vakarā, kad virs domes ēkas sāka zibsnīt gaismas kūļi, radies jautājums, vai pasākuma organizators ir saņēmis valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” atļauju darbībām, kuras saistītas ar gaismas izstarojumu gaisa telpā? Tādu jautājumu Aizkraukles novada pašvaldībai tās vietnē "Facebook" uzdevis Vilnis Rubiķis. 

Kā zināms, šī gada februārī kāda persona Jaunjelgavas novada Sunākstes pagastā ar lāzeru apžilbināja NBS helikoptera pilotu. Vainīgā persona tika notverta un sodīta.  

“Šādam pasākumam, kurā netiek izmantoti lāzeri, bet tiek izmantoti prožektori, nav nepieciešama šāda atļauja. Tāda bija atbilde no CAA,” vēsta pašvaldības ieraksts “Facebook” profilā. 

Vakar apmēram stundu pēc pasākuma “Staro Aizkraukle” atklāšanas Aizkrauklē pazuda elektrība. Vai tas saistīts ar “Staro Aizkraukle”  norisi?

“Baumas ir nepamatotas, elektrības zudumam ar festivālu nav nekāda sakara! Pašvaldība sazinājusies ar AS “Sadales tīkls” pārstāvjiem, lai noskaidrotu elektrības pazušanas iemeslus. Šobrīd AS “Sadales tīkls” izvērtē situāciju. Kad pašvaldība saņems skaidrojumu, par to informēsim,” vēsta ieraksta pašvaldības “Facebook” profilā.

Papildinājums 

Tatjana Smirnova, AS “Sadales tīkls”  preses sekretāre, skaidro: "Vakar, 13. martā, plkst. 20:10 tika reģistrēts tehnoloģisks traucējums vidējā sprieguma 20kV (kilovoltu) elektrotīklā Aizkrauklē, ietekmējot aptuveni 1 400 klientu elektroapgādi Lāčplēša, Jaunceltnes, Maurēnu, Bērzu ielas apkaimē. AS „Sadales tīkls” operatīvā darba brigāde nekavējoties uzsāka bojājuma lokalizēšanu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroenerģijas piegādi klientiem. Elektroapgādes pārtraukumu izraisīja uz vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijas vadiem uzkritis koka zars, kas izraisīja vadu degšanu. Klienti par reģistrēto elektroapgādes pārtraukumu un prognozēto elektrotīkla bojājuma novēršanas laiku tika operatīvi informēti ar SMS vai e-pasta palīdzību (atkarīgs no tā, kādu saziņas kanālu klients ir izvēlējies). Ja klienti informāciju par elektroapgādes pārtraukumiem vai citiem ar elektroapgādi saistītiem jautājumiem no AS “Sadales tīkls” nesaņem, uzņēmums aicina atjaunot savu kontaktinformāciju pie sava elektroenerģijas tirgotāja vai AS “Sadales tīkls” klientu portālā www.e-st.lv. Elektroapgādes traucējumi tika novērsti plkst. 22.16."

Jolantas Grosas-Eglītes foto

Novadu ziņas