Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts policijas patruļas septembra sākumā būs pietuvinātas mācību iestādēm

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, aicinām būt uzmanīgākiem uz ceļa un skolu tuvumā!

Jau šajā nedēļā sāksies jaunais mācību gads. Valsts policija, kā ierasts, šajā laikā pastiprināti gādās par vispārējo sabiedrisko kārtību un drošību. Īpaša uzmanība tiks pievērsta ceļu satiksmes drošībai izglītības iestāžu tuvumā, kā arī vietām, kur pulcējas nepilngadīgas personas.

Valsts policijas patruļas septembra sākumā būs pietuvinātas mācību iestādēm, īpašu uzmanību pievēršot ātruma režīma ievērošanai – atļautais ātrums pie mācību iestādēm ir 30km/h.  Tāpat visā Latvijas teritorijā plānota īpaši aktīva drošības jostu lietošanas un pareiza bērnu pārvadāšanas uzraudzība. Līdz ar to visā Latvijas teritorijā ceļu policijas darbinieki rīkos masveida reidus, lai pastiprināti uzmanītu, vai tiek lietoti bērnu pārvadāšanai paredzētie drošības līdzekļi – sēdeklīši vai paliktņi, kā arī to, vai bērns ir piesprādzēts ar drošības jostu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta arī automašīnas aizmugurējos sēdekļos sēdošajiem pasažieriem, jo nereti aizmugurē sēdošie pasažieri neuzskata par vajadzīgu piesprādzēties.

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, autovadītājus aicinām būt uzmanīgiem un pacietīgiem, rēķinoties ar iespējamiem sastrēgumiem un lēnāku satiksmi skolu tuvumā saistībā ar mācību gada sākumam veltītajiem pasākumiem. Tāpat aicinām nezaudēt modrību un īpaši atbildīgu attieksmi pret satiksmes drošību ne tikai pirmajā skolas dienā, bet arī visā mācību gada sākumā.

Vecākiem ieteicams bērniem vēlreiz atgādināt un ar viņiem izrunāt ceļu satiksmes noteikumus. Savukārt pieaugušos aicinām rādīt labu piemēru bērniem un nepārkāpt ceļu satiksmes noteikumus.

Jāpiebilst, ka, tuvojoties pirmajam septembrim, palielināsies arī dažādu publisku pasākumu skaits, tāpēc atgādinām vecākiem, ka pēc pulksten 22.00  bērns, kurš vēl nav sasniedzis 16 gadu vecumu, nedrīkst atrasties sabiedriskā vietā bez pieaugušā uzraudzības.

Novadu ziņas