Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasaras skola mazpulcēniem un jaunajiem mūziķiem Secē

Seces pagastā jau trešo gadu notiek vasaras skola bērniem, pulcējot kopā mazpulcēnus un talantīgus jaunos mūziķus. Šoreiz tās devīze bija: “Rotāsim Sēliju kopā!”.

Katru gadu šis pasākums kļūst arvien populārāka, un šogad tajā piedalījās 36 mazpulcēni un 33 jaunie mūziķi no Aizkraukles, Seces, Staburaga, Sunākstes, Daudzeses, Jaunjelgavas, Valles, Salas, Varakļāniem un Rīgas. Ar viņiem kopā darbojās gan Aizkraukles, Seces, Sunākstes un Daudzeses mazpulku vadītājas, gan jaunieši – jau izaugušie mazpulcēni, gan mūziķi – džeza dziedātāja Anna Krista Ostrovska, ģitārists Dominiks Jarmakovičs, ģitārists un pedagogs Artūrs Zemnieks un multimākslinieks Andris Jeziks.

Trīs dienās pasākumu plāns bija plašs un daudzveidīgs. Jaunie talanti darbojās mūzikas meistarklasēs un kopā ar mazpulcēniem sportoja un devās ekskursijās uz Jaunjelgavu, Staburagu un Jēkabpili.

Bērni un nometnes vadītāji tikās ar Seces amatierteātra “Dūdenīši” dalībniekiem un paši izmēģināja savus spēkus aktiermākslā. Skolotāji un jaunieši gleznoja plenērā “Sēlijā glezno visi” kopā ar Vairu Lejnieci no Jaunjelgavas kultūras veicināšanas biedrības, veidoja pušķus kopā ar Diānu Rutkēviču un piedalījās citās interesantās nodarbēs.

Vasaras skolas noslēgumā tradicionāli notiek koncerts “Satiksimies mūzikā”, rādot trīs dienu laikā iestudēto.

“Paspējām visu: muzicēt, darboties, draudzēties un sastrādāt nedarbus,” nometnes noslēgumā atzina viens no meistarklases vadītājiem mūziķis Andris Jeziks.

Foto: Elita Brovacka, no Seces mazpulka arhīva

Novadu ziņas