Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecāki palīdz izveidot vingrošanas—kāpelēšanas rīkus Aizkraukles bērnudārzā "Auseklītis"

Aizkraukles novada pirmsskolas iestādē “Auseklītis” ar vecāku atbalstu šovasar tapuši seši jauni vingrošanas—kāpelēšanas rīki ar slīdkalniņu. Svinīgi tos atklāja Zinību dienas svētkos.

“Auseklītī” ir deviņas bērnu grupas, triju grupu spēļu laukumi ar vingrošanas  rīkiem bija aprīkoti jau agrāk, bet sešu grupu rotaļu laukumos to nebija. “Auseklīša” vadītāja Inta Vīberga un viņas vietniece saimniecības jautājumos Larisa Stugle stāsta, ka grupu skolotājas kopā ar vecākiem apsprieda, kādu aprīkojumu izveidot, no tā lieluma un sarežģītības bija atkarīgas izmaksas, kas svārstījās no apmēram 650 līdz 900 eiro. Dažā grupā vecāki atrada iespēju pilnībā sponsorēt aprīkojuma izveidi, paši sameklējot uzņēmumu labdari, bet lielākoties vecāki sedza pusi izmaksu, savukārt otra puse naudas tika piešķirta no bērnudārza budžeta līdzekļiem. Lielākoties jaunie vingrošanas rīki izgatavoti SIA “AB Būvnieks” Skrīveros. Grupas “Jumtiņš”  vecāki par saviem līdzekļiem papildus izgatavoja arī autobusu un solu. 

“Kustību aktivitātes ir ļoti svarīgas, tās veicina bērnu attīstību, īpaši svarīgi tas ir  mūsdienās, kad bērni brīvo laiku pavada ar mobilajiem tālruņiem un pie datora,” saka Inta Vīberga. “Paldies visiem vecākiem, kuri palīdzēja aprīkot rotaļu laukumus! Ja līdzekļi būtu jālūdz domei, paietu astoņi gadi, bet mēs to izdarījām vienā vasarā.”

“Auseklīti” apmeklē 232 bērni — tas ir maksimālais skaits, vairāk uzņemt nav iespējams. Pagājušajā gadā bija 211 bērnu. Tā kā bērnu skaits ir palielinājies, bērnudārza vadība Aizkraukles novada domei lūdza piešķirt papildu līdzekļus gultu, galdu, krēslu, matraču, spilvenu, gultas veļas, dvieļu iegādei. 

“Strādāju jau 31. gadu, bet tik liels bērnu skaits nav bijis sen. Bērnudārza pirmsākumos varējām uzņemt 275 bērnus, toreiz tika atļautas lielas grupas ar 30 bērniem, taču katram bērnam tas ir milzīgs zaudējums, jo nav iespējams veltīt vajadzīgo uzmanību,” saka Inta Vīberga. “2020. gadā stāsies spēkā jaunas prasības — Ministru kabineta noteikumi paredz, ka bērnu skaits grupās būs 19, tagad ir vairāk nekā 20. Ja grupā ir 25 četrus gadus veci bērni, ir ļoti grūti strādāt. Katrs bērns ir personība, vajadzīga individuāla attieksme pret ikvienu.”

Novadu ziņas