Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecāku neuzmanības dēļ cietuši vairāki bērni; policija aicina būt vērīgākiem!

Valsts policijas Zemgales reģiona policisti un mediķi saņēmuši vairākus izsaukumus sakarā ar notikumiem, kuros bija iesaistīti bērni.

Jelgavā 8. augustā,  krītot no privātmājas balkona, smagi cieta  nepilnus trīs gadus veca meitenīte. Nelaime notika laikā, kad no bērna uz īsu brīdi bija novirzīta uzmanība. Meitenīte tika nogādāta slimnīcā. Tajā pašā dienā Iecavas novadā smagus ķīmiskus apdegumus guva divus gadus vecs puisēns. Nelaime notika, kamēr puisēna vecāmāte izgāja pagalmā izkārt veļu. Tajā laikā puisēns pamodās un zem gultiņas atrada stikla burciņu ar stipru ķīmisku tīrīšanas līdzekli. Puisēns ar ķīmiskiem apdegumiem tika nogādāts slimnīcā. Savukārt 9.  Jēkabpilī agrā rīta stundā bija noklīdusi trīs gadus veca meitenīte. Sakarā ar pārcelšanos uz citu dzīvokli meitenītes māte pamazām nesa mantas. Vecajā dzīvoklī gulēja trīs bērni, un māte bija pārliecināta, ka neviens no bērniem vēl nepamodīsies, taču mazākā meitiņa pamodās un izgāja no dzīvokļa Iecavas novadā uz ielas. Par laimi, kāds vērīgs iedzīvotājs meitenīti pamanīja, izsauca policiju un mediķus.

Policija atgādina bērnu vecākiem un vecvecākiem būt vērīgākiem un vairāk pieskatīt savus bērnus un mazbērnus. Redzot bērnu saldi čučam, nedrīkst viņu atstāt vienu, jo nav zināms, kad tieši viņš pamodīsies. Nedrīkst bērnus atstāt bez pieskatīšanas arī pie ūdenstilpēm un atvērtiem logiem, kā arī nedrīkst turēt ķīmiskus līdzekļus bērnam pieejamās vietās.

Par notikušo ir sākta administratīvā lietvedība, kuru laikā tiks skaidroti visi notikušā apstākļi un vērtēta vecāku atbildība. Atbilstoši kārtībai par notikušo ir informēta arī bāriņtiesa un sociālais dienests.

Policija vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu nebūt vienaldzīgiem, ja tiek  pamanīts bērns, kurš viens klīst pa pilsētu vai kur citur, vai arī, ja bērns atrodas apstākļos, kas var viņam kaitēt. Tādos gadījumos policija aicina nekavējoties par to ziņot, zvanot pa tālruni 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

Novadu ziņas