Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos svinēs Meteņus ar danču vakaru un maskotu gājienu

16. februārī no plkst. 19:00 Vecumnieku tautas namā — Meteņu danču vakars kopā ar Daci Prūsi, Bārbeles folkloras kopu “Tīrums” un Baldones folkloras kopu. Danču soļus ierādīs ikvienam interesentam arī bez priekšzināšanām!

17. februārī no plkst. 7.00 — Meteņu tirgus Vecumnieku tirgus laukumā (Bauskas iela 16)

Plkst. 10:00 – 12:00 — maskotie gājieni novada lauku sētās. Piedalies maskoto tēlu izdarībās, aizbiedējot ziemu un ienesot sētā auglīgo pavasari!

Plkst. 11:00 – 12:00 — budēļa maskas darināšanas meistardarbnīca Vecumnieku tautas namā. Izgatavo pats savu budēļa cepuri un iepazīsti Meteņu tradīciju kopā ar Bārbeles folkloras kopu “Tīrums”!

Plkst. 13:00 — simts Zemgales budēļu un citu maskoto tēlu gājiens no Vecumnieku centra līdz Jaunā ezera krastam. Gājienā aicināti piedalīties visi interesenti, izrādot izvēlētās maskas dabu! Sīkāka informācija par gājienu un iespēju tajā iesaistīties pa tālruni 28667825.

Plkst. 13:30 – 15:30 — Meteņi Jaunā ezera krastā. Maskoto tēlu izrādīšanās, jautras izdarības, staltāko zemgaliešu spēkošanās, Meteņa mīziens, rotaļas, salmu skulptūras dedzināšana, Meteņdienas putra.

Novadu ziņas