Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biškopji gatavojas „Biškopju vasaras saietam”

Šī gada 26. un 27. jūlijā Bauskas pils estrādē notiks Latvijas Biškopības biedrības (LBB) rīkotais „Biškopju vasaras saiets 2014”, kas kopā pulcēs vairāk kā 1000 biškopjus un citus pasākuma apmeklētājus no visas Latvijas. Neatņemama saieta sastāvdaļa ir konkursi „Garšīgākais Latvijas medus 2014” un „Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2014”. Pirmās saieta dienas noslēgumā tiks sveikti profesionālās pilnveides kursu „Biškopība” absolventi.

Ik gadu lielākie biškopības nozares svētki „Biškopju vasaras saiets 2014” notiek divas dienas, kad satiekas nozares speciālisti no visas Latvijas. Pirmajā pasākuma dienā būs biškopības inventāra izstāde-tirdzniecība, biškopju diskusijas interešu grupās par biškopjiem aktuālām bišu veselības tēmām.

Visas dienas garumā risināsies konkursi „Garšīgākais Latvijas medus 2014” un „Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2014”, kas ik gadu mudina savā starpā sacensties vairāk kā 100 biškopjiem.

„Pirmās dienas vakara noslēgumā notiks profesionālās pilnveides kursu „Biškopība” izlaidums. Šogad tiks sveikti 445 absolventi, kas ir uz pusi vairāk kā pagājušajā gadā. Kursos biškopji savu profesiju ir apguvuši pilnā apmērā no teorijas līdz praksei. Absolventi iegūtās iemaņas izmanto gan uzsākot profesionālu dravošanu, gan nodarbojoties ar vaļasprieku savās piemājas dravās. Šogad saietu apmeklēs arī viesi no Baltkrievijas, kuriem būs savs medus degustācijas stends, savukārt vakara koncertā viesi sniegs koncertu. Pasākumā piedalīsies arī biškopji no Lietuvas, ” Armands Krauze, Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs.

“Biškopju vasaras saiets 2014” ir ne tikai nozares gada lielākais notikums, kur satiekas biškopji, lai dalītos pieredzē un spriestu par aktuāliem nozares jautājumiem, bet tas ir arī pasākums, kur biškopji atpūšas. Saieta pirmajā dienā dažādās sportiskās aktivitātēs un uzdevumos varēs piedalīties gan nodaļu komandas, gan individuāli dalībnieki. Vakara koncertā uzstāsies folkloras kopa „Trejupe”, vidējās paaudzes tautas deju grupa „Biguļi”, savukārt zaļumballē dejas spēlēs grupa „Blēži”.

27.jūlija rītā būs pieredzes brauciens uz biškopja Jāņa Radziņa „Ībēnu” mājām, Valles pagastā. Jānis Radziņš ir biškopis ar vairāku desmitu gadu pieredzi un ir viens no lielākajiem Latvijas biškopjiem, savā dravā apsaimniekojot ap 400 bišu saimēm. Piesaistot Eiropas līdzekļus, Jānis ir spējis izveidot mūsdienīgu saimniecību, kas ir labs piemērs ikvienam Latvijas biškopim. Viņš nebaidās arī apmācīt jaunos un labprāt savā dravā uzņem praktikantus no vietējām skolām.

Vecumnieku novadā