Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brīvpusdienas visiem pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem

Vecumnieku novada dome, plānojot budžetu, katru gadu pakāpeniski arvien lielākam skaitam skolēnu piešķir apmaksātas pusdienas, un no šīgada 1. februāra brīvpusdienas saņems visi pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) audzēkņi no 1,5 gadu vecuma.

Bez maksas ir tikai pusdienas, brokastis un launags vecākiem jāap­maksā no saviem līdzekļiem. Līdz ar to šobrīd brīvpusdienas papildus saņems 142 PII audzēkņi, bet turpinās saņemt 560 pamatskolas skolēnu no 3. līdz 9. klasei, savukārt 1. un 2. klases skolēniem pusdienas apmaksā no valsts budžeta. Brīvpusdienām novads 2014. gadā tērēs 155 399 eiro.

Finanšu ministrija norāda, ka no 1. septembra valsts plāno apmaksāt pusdienas arī 3. klases skolēniem, kā arī tiks palielināta valsts dotācija 1. — 3. klases skolēnu pusdienām no 1,14 eiro līdz 1,42 eiro. Ja valsts no septembra apmaksās pusdienas 3. klases skolēniem un Vecumnieku novada domes budžets tiks pildīts, kā plānots, no 2015. gada brīvpusdienas novada dome spēs piešķirt arī vidusskolas audzēkņiem.

Vecumnieku novadā