Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Gaismas nesēja” Zemgalē — valliete

Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrība (turpmāk — biedrība) jau astoto reizi pasniedza balvas konkursa "Pagasta bibliotekārs — gaismas nesējs" uzvarētājiem. Zemgales reģionā balvu ieguva Valles pagasta bibliotēkas vadītāja Ingūna Kļaviņa.

Balvai “Pagasta bibliotekārs — gaismas nesējs” lasītāji šogad pieteica 52 bibliotekārus no visas Latvijas. Kā ierasts, arī  šogad balvu saņēma viens bibliotekārs no katra Latvijas reģiona: Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Pierīgas. Zemgales reģionā to ieguva Valles pagasta bibliotēkas vadītāja Ingūna Kļaviņa.

Pieteikuma vēstulē par Ingūnu teikts: “Valles kultūras dzīve bez Ingūnas Kļaviņas nav iedomājama. Bibliotēkas vadītāja ir viena no pozitīvākajām personībām pagastā un novadā. Viņas darba vērtējumam jābūt — “Gaismas nesēja”.  Ingūnas sapnis ir āra lasītava zem nojumes ar skaistiem un pamatīgiem koka galdiem un soliem. Īpaši ērta tā būtu apmeklētājiem, kuri izmanto bezvadu internetu arī ārpus bibliotēkas darba laika.”

Ingūna Kļaviņa ir īstena valliete, te dzimusi un skolojusies, par bibliotekāri mācījusies Kultūras dar­binieku tehnikumā. “Teicamniece, mana bijusī skolniece. Viņa ir izdarīga, mērķtiecīga, labestīga,” par Ingūnu Kļaviņu teic vēsturniece, novadpētniece un dzejniece Gina Viegliņa. “Bibliotēkā vienmēr patīkami iegriezties, tur allaž valda rosība, tiek rīkotas dažādas izstādes, apmācības, pasākumi. Ingūna vienlīdz labi saprotas ar lieliem un maziem lasītājiem.”

Biedrības direktore Olita Pričina — Voitika atzina, ka šogad vēlas īpaši uzteikt un izcelt aktīvos Latvijas pagastu iedzīvotājus, jo, tikai pateicoties viņiem, uzzinām, ka Latvijā ir daudz “gaismas nesēju”. “Vēstules, kas par viņiem pastāsta, ir siltuma, emociju un pateicības pilnas. Stāsti par bibliotekāriem ļauj mums aizceļot uz dažādām vietām Latvijā, ielūkoties pagasta ļaužu ikdienā un satikt cilvēkus, kuri ar savu darbu spēj padarīt līdzcilvēku dzīvi gaišāku,” teica biedrības direktore.

Katrs “Gaismas nesējs” saņēma dāvanu karti 100 eiro vērtībā, māk­slas albumu “Bez sienām”, “Emīls Gustavs” šokolādi un konditorejas “Moora” gardumus.

Vecumnieku novadā