Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir tapusi krāsojamā grāmata par Vecumnieku novada vēsturiskajām ēkām

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā atvēra grāmatu par Vecumnieku novada vēsturiskajām ēkām.


Pēc cītīga darba, iesaistoties Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņiem, ir tapusi krāsojamā grāmata, kurā attēlotas un aprakstītas Vecumnieku novada senākās ēkas. Grāmata tiks izmantota kā reprezentatīvs un izglītojošs materiāls par Vecumnieku novadu.


Idejas autore ir mākslas skolotāja Anda Sproģe. Pirmās domas par krāsojamo grāmatu radās jau 2009. gadā, kad ar saviem audzēkņiem sāka plenērā gleznot ēkas. Krāsojamās grāmatas izveides mērķis ir izmantot to kā izziņas līdzekli un popularizēšanas materiālu novada atpazīstamības un identitātes veicināšanai.


Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča stāsta, ka grāmatas tapšanas laikā, daudz tika runāts ar Vecumnieku pagasta muzeja vadītāju Aloidu Baķi, jo grāmatas būtiska daļa ir vēsturisks apraksts zem katras Vecumnieku novada vēsturiskās ēkas zīmējuma. “Jūs esat radījuši skaistu lietu un paldies jums par to,” pateicās A. Baķe.


Krāsojamā grāmata ir tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Vecumnieku novada dome iesniedza projekta pieteikumu “Krāsojamā grāmata – Vecumnieku novada vēsturiskās ēkas” fonda izsludinātājā konkursā kultūras mantojuma nozarē. Projekta kopējās izmaksas sastāda 2403 eiro, no Valsts kultūrkapitāla fonda tika piešķirti 1500 eiro, pašvaldības līdzfinansējums – 903,00 eiro.Vecumnieku novadā