Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sakopj Pētermuižas skolas apkārtni un iestāda tūju

Lielajā talkā Valles pagastā talcinieki šogad sakopa Brāļu kapus, mācītājmuižas apkaimi, daudzdzīvokļu māju pagalmus, bet vislielākais talkotāju pulks - ap 40 cilvēku - devās uz Pētermuižas skolu. Palīgā nāca arī pagasta uzņēmēji, talciniekus nodrošinot gan ar traktortehniku, gan motorzāģiem un krūmgriežiem. Skolas teritorija tika attīrīta no apauguma - krūmiem un kokiem. Pētermuižas apkārtni sakopa Valles pagasta ļaudis, skolēni, vidusskolas, pagasta pārvaldes pārstāvji, kā arī Valles pagasta deju kolektīva dejotāji.

Talkotāju vidū bija trīs bijušie Pētermuižas skolas audzēkņi - 1955. gada absolvente Vizma Vaļūna, Līga Granta, kura šajā skolā mācījās gadu, un Ojārs Zvejnieks, kurš Pētermuižā mācījās septiņus gadus.

Šīgada sākumā saistībā ar dižtūjas nozāģēšanu Pētermuižas vārds izskanēja arī nacionālajā presē. Nekādu norāžu vai zīmju, ka tūja ir sasniegusi dižkoka izmērus, nebija. Nezinot koka statusu, tas nozāģēts, tīrot elektrolīniju trasi. Talkotāji netālu no nozāģētā dižkoka iestādīja jaunu tūju.

Vairāk lasiet laikraksta "Staburags" 25. aprīļa numurā.

Foto: Imants Kaziļuns


Vecumnieku novadā