Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku novada rudens kausa izcīņā spiningošanā tautas klasē piedalās 43 makšķernieki

Vecumnieku novada Valles pagastā sestdien, 29. oktobrī, noritēja „Vecumnieku novada rudens kauss spiningošanā tautas klasē – 2016”. Neskatoties uz piektdienas slikto laiku, kad visas dienas garumā lija lietus un bija ļoti stiprs vējš,  uz sacensībām ieradās 43  makšķernieki no Vecumnieku, Bauskas un Iecavas novadiem, kā arī no Rīgas, Ropažiem, Baldones, Jēkabpils Valmieras un Ozolniekiem. Vecumnieku novads bija pārstāvēts ar viskuplāko dalībnieku skaitu – 21 dalībnieks no Vecumniekiem, Skaistkalnes, Valles, Piebalgām, Misas un Bārbeles pagasta Gaismas.

Pieteikties dalībai sacensībās varēja, aizpildot dalībnieka reģistrācijas anketu www.vecumnieki.lv  un www.makskerniekuparadize.lv mājaslapās, sūtot e-pastu organizatoriem vai arī piesakoties pie  “Makšķernieku paradīzes” pārstāvjiem. Dalībniekiem ierodoties uz sacensībām, tika dota iespēja izlozēt sākuma spiningošanas zonas un sektora numuru.

Pasākumu atklāja un dalībniekus sveica sacensību organizatoru vārdā biedrību “Carp Team Latvia” un „MB Carp Collection Latvia” valdes loceklis, SIA „MBM” valdes loceklis,  lauku tūrisma un atpūtas parka „Makšķernieku paradīze” pārstāvis un īpašnieks Miervaldis Bērziņš, kurš uzsvēra šī pasākuma nozīmi kā makšķernieku pieredzes apmaiņas un veselīga dzīvesveida popularizēšanu. Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja Aiga Saldābola ieradās apsveikt sacensību dalībniekus un dāvāja dalībniekiem gardu kliņģeri, novēlēja veiksmi, kā arī  labu un jauku laiku, kas arī pamazām  piepildījās. Lietus nelija, pēc kāda brīža parādījās saulīte, laiks kļuva ļoti pateicīgs sacensību norisei, jo arī makšķernieku kalendārā šī diena bija apzīmēta kā diena bagāta ar lomiem. 

Organizatoru pārstāvis Agris Rāgs izskaidroja dalībniekiem sacensību  noteikumus un precizēja informāciju par spiningošanas zonu maiņu, iepazīstināja ar sacensību tiesnešiem un novēlēja visiem „Ne asakas”! Spiningošanai bija jānotiek no krasta četru stundu garumā ar zonu nomaiņu un pārtraukumiem. Šajās sacensībās tiek uzskaitīts noķerto zivju garums, un uzvarētājs tiek noteikts pēc kopējā noķerto zivju garuma.

Plkst 8:15 tika dots signāls sacensību sākumam. Jau ar pirmajiem vizuļu un gumijas zivtiņu nokļūšanu ūdenskrātuvē tika noķertas pirmās līdakas un zandarti. Pēc stundas dalībnieki nomainīja makšķerēšanas zonas un vēl vienu stundu spiningoja un centās tikt pie kārotās trofejas... Sāka stipri spīdēt saule, un palielinājās vēja brāzmas, kas ļoti traucēja mānekļus nogādāt precīzāk  spinigotāja izvēlētajā virzienā.  Pēc otrās sacensību zonu nomaiņas sekoja tējas pauze, kad dalībnieki ar gardu muti notiesāja Vecumnieku novada domes dāvāto kliņģeri. Vairāki dalībnieki apsprieda savas veiksmes un arī neveiksmes, pamainīja savu spiningu un mānekļu veidu. Trešā un ceturtā sacensību stundas neatnesa nekādus pārsteigumus. Zivju bija maz... Šī gada pavasara sacensībās - pēdējās minūtēs tika izvilkta rekordzivs – līdaka, kas pārsniedza viena metra garumu, bet šoreiz šādu brīnumu nebija... Ūdens kļuva dzidrs, vējš vairākkārt mainīja virzienu, saule spīdēja ļoti spoži... Šo apstākļu un lielā presinga dēļ zivis atkāpās no krastiem un kļuva ļoti izvēlīgas un uzmanīgas. Vairāku dalībnieku mānekļu krājumi samazinājās un palika Valles ūdenskrātuvē, gumijas zivtiņas tika nokostas, vizuļi aizķerti aiz ūdenī esošajiem šķēršļiem un augiem...

Noskanot sacensību beigu signālam, dalībnieki steidza sasildīties un baudīt „Paradīzes” zupu, kas tapa uz dabīga uguns čuguna katlā gandrīz trīsarpus stundu garumā.  Arī tiesneši un preses pārstāvji tika cienāti ar šo zupu. Visi slavēja zupu un ņēma vēl papildu porcijas... Pēc iestiprināšanas  tiesneši devās apkopot sacensību rezultātus.

Apbalvošanas laikā Miervaldis Bērziņš norādīja - interesants izrādījās fakts, ka pirmo trīs vietu ieguvēju vārdi sākās ar burtu „K” – Kaspars, Kristaps, Kārlis... Vecumnieku novada veiksmīgākie makšķernieki, kas tika pie loma, bija Jānis Gipters no Piebalgām, kurš noķēra 48 cm garu zandartu, un Kristaps Arājs, kurš tika pie 53 cm garas līdakas, atpaliekot 2 cm no trešās vietas ieguvēja un 5 cm no garākās zivs, par kuru arī bija paredzēta organizatoru un pasākumu atbalstītāju speciālbalva. Jāatzīmē arī tas, ka Jānim pavasara sacensībās līdz trešajai vietai pietrūka tikai viens centimetrs!

Pie balvas par garāko zivi, kas izrādījās  58 cm gara līdaka, tika valmierietis Kārlis Balodis. Trešo vietu ieguva Kristaps Vanags no Rīgas ar 55 cm garu noķertu līdaku. Kristaps nevarēja apslēpt iegūtās emocijas un prieku, jo viņš pirmo reizi spiningoja un pirmo reizi piedalījās makšķerēšanas sacensībās. Kā  saka  – nu Kristapam ir „āķis lūpā”! Otrās vietas ieguvējs un vairāku Vecumnieku novada kausu sacensību dalībnieks Kaspars Litavnieks no Rīgas ar noķertām divām zivīm ( zandarts – 50 cm un asaris – 23 cm garš, kopsumma – 73 cm ) ierindojās otrajā vietā un neslēpa savas emocijas, jo viņa sapnis beidzot ir piepildījies – iegūt savā īpašumā Vecumnieku novada kausu! Bet pirmo vietu ar trim zivīm (divas līdakas - 53 un 58 cm, kā arī 20 cm garu asarīti, kopsummā 131 cm ) ieguva no Valmieras atbraukušais Kārlis Balodis, kas aktīvi makšķerē tikai pirmo gadu! Kā Kārlis stāstīja mediju pārstāvjiem – „... ieraudzīju copeslietas.lv par to, ka tiek rīkotas sacensības tautas klasē Vallē, apskatījos mājaslapu, ieraudzīju video, kas filmēts no drona, un nolēmu – jābrauc! Atbraucu ar ģimeni, jauka vieta, laiks un pasākums! Nākamgad braukšu šurp ar ģimeni atpūsties un makšķerēt!...”.

Sacensībās piedalījās arī divas makšķernieces – Dace Petrāne ( Rīga ) un Elīna Niedra no Vecumnieku novada Bārbeles pagasta Gaismas. Viņām tika organizatoru pārsteiguma balvas.

Pēc apbalvošanas Miervaldis Bērziņš pateicās tiesnešiem par viņu darbu un precizitāti.    

Sacensību dalībnieki izteica vēlmi arī nākamgad piedalīties šādās sacensībās. Kā apsolīja Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja Aiga Saldābolas kundze – „Būs! Vecumnieku novada kauss spiningošanā notiks arī nākamgad!” 

Uzziņai: lauku tūrisma un atpūtas parka „Makšķernieku paradīze” sadarbībā ar Vecumnieku novada domi dažāda veida makšķerēšanas sacensības rīko jau ceturto gadu, bet spiningošanas sacensības notiek  jau trīs gadus – pavasarī un rudenī. Ūdenskrātuve atrodas Vecumnieku novada Valles pagastā, ūdenskrātuves  spoguļlauks ir gandrīz 11 ha. Ūdenskrātuvē mīt: līdakas, zandarti, sami, asari, karpas, baltie amūri, stores un citas sīko sugu zivis. Eksperimenta kārtā šogad ielaists nedaudz foreļu. Šā gada rudens sacensības atbalstīja un palīdzēja organizēt SIA „Kasadaka”, makšķerlietu veikals „Milo”, biedrības “Carp Team Latvia” un „MB Carp Collection Latvia”, SIA „MBM” un Vecumnieku novada dome. Vecumnieku novada teritorijā ir vairākas ūdenskrātuves, kuras ir gan publiskas, gan privātas, kurās ir iespējams ne tikai pamakšķerēt, bet arī atpūsties ar ģimeni un draugiem. Informācija pieejama mājas lapā www.vecumnieki.lv.

Foto: Agris Rāgs

Vecumnieku novadā