Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viena no retajām zināmajām

Aizkraukle, savā dzimšanās dienā, 1967. gada 10. janvārī, saukta par Stučku, un ar tās vārdu saistītā Pļaviņu HES Latvijas simtgadē nepārprotami ir viena no valsts attīstībā svarīgākajām pilsētām. Lai arī lielā politika top Rīgā, pilsēta un visa valsts bez elektrības noteikti nebūtu tāda, kāda tā ir šobrīd. Lai arī tajā laikā darbojās Ķeguma HES, Pļaviņu spēkstacija bija būtiska enerģijas injekcija Latvijas muskuļos.

Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja arhīvā saglabājušas daudzas 60. — 70. gadu fotogrāfijas no pilsētas pirmajiem gadiem. Tomēr ne visām fotogrāfijām zināmi to autori. Tāpēc, pieminot tos, kuri devuši savu ieguldījumu Aizkraukles izaugsmē, jānosauc arī  Ogres sadzīves pakalpojumu kombināta fotogrāfes Ernas Grantiņas (1918. — 1973.) vārds. Viņas 1964. gadā uzņemtās fotogrāfijas aplūkojamas šajā publikācijā, kā arī muzejā Aizkrauklē un būs izmantotas pilsētas dzimšanas dienai veltītajā pasākumā rīt Aizkraukles pilsētas kultūras namā.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
20171021-1214-latvijai100.jpg

Novadu ziņas