Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viesītē skaidros, ko nozīmē skaitīt dabu

20. martā pulksten 12 Viesītes kultūras pilī Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Lauku konsultāciju centru un vietējo pašvaldību aicina visus interesentus uz bezmaksas informatīvo semināru par biotopu inventarizāciju, kas tiek veikta saistībā ar dabas skaitīšanu. Semināra laikā Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji skaidros dabas skaitīšanas mērķi, ieguvumus un sniegs atbildes uz jautājumiem, piemēram, kāpēc tiek veikta dabas skaitīšana, kādas dabas vērtības tiek skaitītas, ko tas nozīmē zemes īpašniekam, ja viņa īpašumā konstatēts Eiropas Savienības nozīmes aizsargājams biotops, kāds ieguvums zemes īpašniekam ir no dabas skaitīšanas? 
Šobrīd visā Latvijā notiek dabas skaitīšana, kurā veic Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo biotopu jeb dzīvotņu izplatības un kvalitātes apzināšanu, un tā ilgs līdz šī gada beigām. Šajā laikā Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumā eksperti veiks biotopu izvērtēšanu gan valsts, gan privātajā zemē. Jau tuvākā mēneša laikā īpašnieki, kuru zemes tiks skatītas šajā sezonā, saņems rakstisku informāciju par to uz savu deklarēto adresi.

Novadu ziņas