Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Vīgantei” būs tautastērpi

Jaunjelgavas novada jauktais koris “Vīgante” līdz pavasarim tiks pie tautastērpiem. Tos darinās Seces biedrība “TREJdeviņi pūri”, un šim mērķim Jaunjelgavas novada dome atvēlēja 8 728 eiro.


Tā kā Jaunjelgavas novada jauktais koris “Vīgante” ir jauns kolektīvs, kas darbojas pirmo gadu, kolektīvam vēl nav vienotu tērpu. Koncertos koristi izvēlas vienas krāsas tērpus un tiem veido kopīgu akcentu. Nesen koris piedalījās jaukto koru Dziesmu dienā “Visiem viena — katram sava — tautasdziesma” Liepājā un tērpus papildināja ar šallītēm tautiskos rakstos.

Seces pagasta kultūras nama vadītāja Astrīda Mencendorfa, kora “Vīgante” diriģente Diāna Vaice un kora prezidente Inga Albiņa Jaunjelgavas novada domē vērsās ar lūgumu piešķirt finansējuma tērpu iegādei. Korī ir 38 dalībnieki, un tērpi nepieciešami arī, lai godam pārstāvētu Jaunjelgavas novadu simtgades Dziesmu svētkos.

Jaunjelgavas novada dome nolēma šim mērķim piešķirt ne vairāk kā 8 728 eiro: 3 460,39 eiro no šī gada, pārējo summu — no 2018. gada budžeta līdzekļiem.

Seces pagasta kultūras nama vadītāja Astrīda Mencendorfa stāsta, ka kora dalībniecēm tiks darināti tautiskie brunči, kuros būs arī Daugavas eleganti zilais tonis. Līdz ar to izvēlēti Slates brunči, jo Sece savulaik bija Jēkabpils apriņķī. Visiem koristiem būs linu krekli, ņiebura krāsas toni koristi vēl saskaņos. Dāmām izvēlēti linu galvas auti, kādi raksturīgi šai pusei. Savukārt par saviem līdzekļiem koristi iegādāsies zeķes, apavus un saktas.

Tautastērpus korim “Vīgante” darinās Seces pagasta biedrības “TREJdeviņi pūri” vadītāja Inese Bluķe kopā ar palīgiem. Iecerēts, ka tērpiem jābūt gataviem līdz koru skatei aprīlī.

“Kad tad, ja ne Latvijas simtgadē darināt tautastērpus!” piebilst Astrīda Mencendorfa. “Ļoti priecājos, ka deputāti šo ieceri atbalstīja un svētku priekšvakarā koris tiks pie skaistiem tērpiem.”

Novadu ziņas