Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visticamāk, plūdu šogad nebūs

VUGD un AS "Latvenergo" rīkotajā pavasaru plūdu koordinācijas sanāksmē pārrunāja gatavību tiem, kaut arī plūdu varbūt nebūs. Sanāksmē piedalījās arī Aizkraukles, Kokneses, Skrīveru un Pļaviņu novada pašvaldību pārstāvji.

Pēc VSIA "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" hidroloģes Ineses Latkovskas prognozēm, visticamāk, šogad plūdu nebūs, jo sniega un ledus daudzums lielākajās upēs ir būtiski zemāks nekā iepriekšējos gados, vienīgi ūdens pieteces palielināšanās varētu būt sagaidāma februāra beigās un marta sākumā.

Atklājot koordinācijas sanāksmi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks pulkvedis Kristaps Eklons atzinīgi izteicās par to, ka šāda koordinācijas sanāksme tiek rīkota jau piekto gadu, un tās laikā ir iespējams operatīvi un koleģiāli atrisināt daudzus jautājumus.

Sanāksmē tika pārrunāti arī jautājumi par hidrotehnisko būvju gatavību palu laikam, drošību elektrotīklu un elektroietaišu tuvumā palu gadījumā, institūciju iespējamo gatavību šīgada plūdu periodā, civilās aizsardzības pasākumu plānošanu, plānoto Zemkopības ministrijas iniciatīvu par atbalsta mērķa "Samazināt plūdu riskus lauku teritorijās" īstenošanu, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenoto iniciatīvu par plūdu riska pārvaldības plāniem un atbalsta mērķa "Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu pilsētu teritorijās" īstenošanu.

Savukārt sanāksmes beigās Ogres novada pašvaldība klātesošajiem demonstrēja pašvaldībā esošo ledus griezēju.

Novadu ziņas