Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VVD ģenerāldirektore Aizkrauklē pārrunā piesārņotās teritorijas sanācijas iespējas

Valsts vides dienesta (VVD) vadītāja Elita Baklāne-Ansberga šodien reģionālajā vizītē Aizkrauklē tikās ar novada domes vadību, lai meklētu risinājumu piesārņotās teritorijas pie Pļaviņu HES sanācijai — tā ir teritorija, kurā kādreiz atradās dzelzsbetona rūpnīca un kas ir piesārņota ar naftas produktiem.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums bija gandarīts par šīsdienas tikšanos. Viņš informēja, ka pašvaldība ir pasūtījusi piesārņotās teritorijas sanācijas darba uzdevuma izstrādes plānu, kam vajadzētu būt gatavam tuvāko divu nedēļu laikā.

“Mūsu tikšanās bija ļoti rezultatīva,” “Staburagam” sacīja Elita Baklāne-Ansberga. Viņa atzina, ka Aizkrauklē ir viena no vēsturiski piesārņotajām vietām, tomēr šāda vides problēma nav tikai Aizkrauklē, bet arī citviet Latvijā. Vides piesārņojuma jautājumi ir Valsts vides dienesta dienas kārtībā, ir nepieciešama aktīva rīcība, lai piesārņojums neradītu tālākejošas sekas Daugavai, Latvijas dabai. 

“Vienojāmies ar pašvaldības vadību par to, ka veidosim darba grupu, kas koordinēs šīs situācijas risināšanu,” sacīja Elita Baklāne-Ansberga. “Pēc tam, kad būs skaidrs sanācijas darbu veikšanas plāns, centīsimies iegūt finansējumu. Valsts vides dienests ir atbildīgs par šādu vēsturiski izveidojušos piesārņojumu likvidēšanas darba organizāciju. Darba grupā būs mūsu dienesta, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, pašvaldības pārstāvji, aicināsim uzņēmuma “Latvenergo” pārstāvjus, jo šī teritorija ar “Latvenergo” ir cieši saistīta. Ideja veidot darba grupu, lai sekmētu šī jautājuma ātrāku risināšanu, radās mūsu tikšanās laikā. Pilnīgi skaidrs, ka ar pašvaldības finansējumu sanācijas darbs nav paveicams, pašvaldība savā budžetā nevar rast tik daudz līdzekļu.”

Cik daudz naudas būtu nepieciešams, tas pašreiz nav pasakāms. Ņemot vērā sanācijas darbu praksi citviet Latvijas vēsturiski piesārņotajās vietās, kam ir piesaistīti dažādu fondu līdzekļi, arī piesārņojuma likvidēšanai Aizkrauklē būtu jāpiesaista Eiropas nauda. Teritorijas sanācijai, iespējams, varētu būt nepieciešami vairāki miljoni eiro. 

Novadu ziņas