Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“X Faktora” dalībniece Anna Krista Ostrovska laiž klajā dziesmas videoklipu

Aizkrauklietes Annas Kristas Ostrovskas sirdslieta ir mūzika. Šobrīd viņas radošajām izpausmēm var sekot līdzi šovā “X Faktors”. Paralēli viņas talanta cienītāji var priecāties par nesen iznākušo videoklipu dziesmai “Do you know?” (tulk. no angļu val. — vai tu zini?).


Dziesma “Do you know” tapusi 2018. gada sākumā, februārī, kad Anna Krista iegādājās pirmo ukuleli (havajiešu mūzikas instruments, neliela ģitāra — aut.). “Dziesma ir par mīlestību. Lai cik dīvaini man pašai tas šķistu, šī dziesma ir par kādu no manām atmiņām, par kādu cilvēku, tomēr savā apziņā es vēl neesmu sapratusi, par kuru tieši. Rakstot dziesmu, vārdi vienkārši plūda, un es ļāvu rokai rakstīt, melodijai veidoties pašai no sevis. Šī dziesma paredzēja manas šīs dienas sajūtas, ar ko varu sevi asociēt tagad, pusotru gadu pēc dziesmas tapšanas. Dziesmu uzrakstīju savā vannasistabā. Sēdēju uz grīdas, rokās ukulele, blakus kladīte un pildspalva. Jāsaka — diezgan bohēmiski,” stāsta dziesmas autore. Lai gan aizkraukliete ukuleli spēlēt iemācījusies salīdzinoši nesen, attiecības ar mūzikas instrumentu izveidojušās stipras. “Vēl neesmu profesionāle, bet ukulele man ir labs palīginstruments. Ja pie rokas nav klavieru, pie kurām ātri pieskriet un atrast galvā skanošo meldiņu, tad ukulele šajā situācijā ļoti palīdz, jo tik mazu instrumentu ir viegli nest sev līdzi uz pleca, un tāpēc kaut vai uz ielas var atrast un pierakstīt akordus, kas skan man galvā,” stāsta Anna Krista. Jauniete prot spēlēt klavieres, ukuleli un mūzikas skolā beigusi vijoļspēles klasi, taču par savu galveno instrumentu uzskata balsi.
 Svarīgs pieturpunkts aizkrauklietes muzikālajā ceļā bija dziesmu rakstīšanas nometne “RigAlive”, kur Anna Krista iepazinās ar Latvijā pazīstamiem un profesionāliem mūziķiem, producentiem un citiem mūzikas industrijas pārstāvjiem. “Nometnē iepazinos arī ar filmēšanas operatoru Danielu. Līdz tam zinājām viens par otra eksistenci, bet ne vairāk. Nometne mūs saveda tuvāk, Daniels par šāda veida projektu bija domājis jau sen, tomēr nebija atradis cilvēku, ar kuru to vēlētos attīstīt. Pēc nometnes viņš man uzrakstīja, ka nu viss, viņš vairs nevar iedomāties nevienu citu cilvēku, ko ielikt savā projektā kā tikai mani, par ko man bija milzīgs prieks, un drīz ķērāmies pie tā realizācijas. Manuprāt, šīs dziesmas video bija tikai pirmais kopprojekts, un mums priekšā vēl ilga sadarbība,” stāsta Anna Krista.
Dziesmas videoklips filmēts karstā vasaras dienā. Daniels kā projekta vadītājs izdomāja, ka vēlas dzīvo ierakstu un video. Jaunietis bija atbildīgs par komandas darbu un scenāriju. “Mans galvenais uzdevums bija ierasties un dziedāt. Komandā bijām pieci cilvēki — es, videoklipa filmētājs Daniels Veiss, asistents Edgars Kalniņš, fotogrāfs Raimonds Subatovičs, laivas īpašnieks Roberts Viškints un ar skaņas ierakstu celiņos palīdzēja mans tētis Jānis Ostrovskis. Filmēšanas process bija aizraujošs, ar laivu braucām Rīgas kanālā, no Andrejostas līdz pat Centrāltirgum. Cilvēki, kas gozējās kanāla malā, baudīja dzīvo koncertu ar vienu dziesmu, kura griežas uz riņķi vairākas stundas, kamēr viss tika safilmēts no vairākiem rakursiem. Bija patīkami, kad cilvēki aplaudēja un mums māja, citi arī filmēja un fotografēja,” stāsta aizkraukliete.
Annas Kristas Ostrovskas muzikālie plāni ir lieli, un plašiem soļiem jauniete steidz tiem pretī. Mūziķe plāno izdod dziesmas un aktīvi pie tā strādā, tomēr šobrīd tiek saglabāta intriga un konkrēti plāni turēti noslēpumā.


Novadu ziņas