Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemessardzes 55. kājnieku bataljons svin 25. gadadienu

Ar atmiņu stāstiem, labāko zemessargu un karavīru godināšanu, muzikāliem priekšnesumiem, svētku torti un balli 25 gadu jubileju nosvinējis Zemessardzes 55. kājnieku bataljons.

1991. gada 15. novembrī pirmie svinīgo zvērestu toreizējā Aizkraukles rajonā nodeva 25 zemessargi no Iršiem. To pieņēma jaunizveidotā Zemessardzes 55. kājnieku bataljona pirmais komandieris Edgars Rambahs. Nākamie gatavību aizstāvēt Latvijas valsti un tautu zvērēja 25 vīri no Aizkraukles pagasta, tad 30 jaunie Kurmenes zemessargi un vēlāk arī pārējie.

“55. bataljons vienmēr izcēlies ar savu dumpīgumu. Mēs sākām daudzas inovatīvas lietas, deviņdesmitajos gados sākām piedāvāt apsardzes pakalpojumus. Bijām vienīgais bataljons, kur bija apsardzes pults. Bija vairāk nekā simts apsardzes objektu. Taču vēlāk tika noteikts, ka Zemessardze ar to nenodarbojas. Lai gan militāro objektu apsardze tiek nodrošināta arī šodien,” stāsta kādreizējais bataljona komandieris Uldis Albiņš.

Arī Zemessardzes 3. brigādes, kuras sastāvā ir 55. bataljons, komandieris Ervīns Kopeika, sveicot zemessargus un karavīrus, uzsvēra, ka bataljons ir ar savu specifisku vēsturi: “Ja citi apvienojās, sadalījās un pārdalījās, tad 55. kājnieku bataljons visus šos gadus spējis saglabāt nemainīgu savu pastāvēšanu un tradīcijas. Tas izcēlies ar sīkstumu, stingru nostāju un arī jaunām iniciatīvām, kas mani kā brigādes komandieri tikai priecē.”

55. kājnieku bataljons pagājušajā gadā bija pirmais, kurš zemessargiem rīkoja mēnesi ilgu pamatapmācības nometni pēc jaunas programmas. Kā vienam no labākajiem 55. bataljonam tika uzticēts rīkot arī starptautiskās sacensības “Zemessardzes patruļa”, kas šogad augustā notika Pļaviņu apkaimē.

Visu rakstu lasiet “Staburaga” 4. oktobra numurā vai e versijā šeit:

Novadu ziņas