Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemniekiem izmaksā atlīdzību

Apdrošināšanas sabiedrība "BTA InsuranceCompany" SE (BTA) apdrošināšanas atlīdzībās par ziemas kailsala nodarītajiem zaudējumiem ziemāju sējumiem izmaksājusi jau 150 000 eiro. Lielas summas izmaksātas zemniekiem Aizkraukles apkaimē.

BTA informācija par pieteiktajām apdrošināšanas atlīdzībām lauksaimniecības sējumu apdrošināšanā liecina, ka kailsals nodarījis zaudējumus ziemas rapša, kviešu, tritikāles, rudzu un kviešu sējumiem. Nelabvēlīgās ziemas sekas novērotas gandrīz visās zemnieku saimniecībās, kas apdrošinājušas ziemāju sējumus.

Apdrošināšanas atlīdzības BTA patlaban izmaksājusi kopumā par izsalušajiem 562 hektāriem apdrošināto ziemāju. Lielākie zaudējumi ziemājiem nodarīti Latvijas centrālajā daļā. Savukārt lielāko apdrošināšanas atlīdzību — vairāk nekā 53 613 eiro — par kailsala nodarītajiem postījumiem BTA izmaksājusi zemnieku saimniecībai "Vecsiljāņi" Kokneses novadā.

Otru lielāko apdrošināšanas atlīdzību par šajā ziemas sezonā kailsala nodarītajiem zaudējumiem ziemas rapšu (100,66 hektāru) un kviešu (60 hektāru) sējumiem vairāk nekā 44 950 eiro apmērā BTA aprīlī izmaksāja Jaunjelgavas novada Daudzeses pagasta zemnieku saimniecībai "Ziediņi".

BTA prognozē, ka pieteikto apdrošināšanas atlīdzību apjoms par kailsala nodarītajiem zaudējumiem ziemāju sējumiem vēl varētu augt. Ziemas kailsals ir nodarījis zemniekiem lielus zaudējumus, tomēr atsevišķās zemnieku saimniecībās ziemāju sējumi ir daļēji pārziemojuši, bet dažas zemnieku saimniecības vēl gaida siltākus laikapstākļus, lai varētu noteikt, vai kultūraugu veģetācija atjaunosies.

Apdrošināšanas atlīdzības par izsalušajiem ziemāju sējumiem BTA izmaksājusi arī citām zemnieku saimniecībām Kokneses, Jaunjelgavas un Pļaviņu novados, piemēram, zemnieku saimniecībai "Cenši", kas atrodas Kokneses novada Bebru pagastā, BTA par izsalušajiem kviešu ziemājiem vairāk nekā 110 hektāru platībā izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzību 13 792 eiro apmērā, savukārt zemnieku saimniecībai "CrystalRealEstate" Koknesē par kailsala nodarīto kaitējumu ziemas kviešu sējumiem 12 hektāru platībā BTA izmaksājusi atlīdzībā 1686 eiro.

Novadu ziņas