Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Ziedu” iedzīvotāji jautā: “Kad “Latvijas Valsts ceļi” sāks tīrīt trotuāru?” 1

Aizkrauklieši, kuri dzīvo “Ziedos” un ceļu uz mājām kājām mēro cauri HES tunelim, ir neapmierināti, ka ziemā jaunuzbūvēto trotuāru neviens neattīra no sniega. Izrādās, trotuārs ir uz diviem zemes īpašumiem, taču īpašnieki par tīrīšanu iepriekš nav vienojušies.

“Izbraucot no Aizkraukles cauri HES tunelim Sērenes virzienā,  labajā pusē ir “Latvijas Valsts ceļu” izbūvētais trotuārs, taču posmā no Krasta līdz Ozolu ielai ziemā gājēju celiņu no sniega neviens netīra. Tā bija pagājušajā ziemā, un tā ir arī šoziem. Šo celiņu izmanto daudz cilvēku, kuri dodas uz savām mājām “Ziedos”,” stāsta kooperatīvās sabiedrības “Ziedi” valdes priekšsēdētāja Tatjana Cvetkova. “Kāpēc “Latvijas Valsts ceļi” trotuāru izbūvēja, taču to netīra? Kad sniega tīrītājs strādā uz ceļa, sniegu kopā ar smilšu un sāls maisījumu sagrūž uz trotuāra, tur var iet tikai gumijas zābakos, lai nesabojātu apavus. Agrāk vismaz varēja pārvietoties pa attīrītu ceļa malu, taču tagad trotuāru no ceļa norobežo barjera, un cilvēkiem jābrien pa sniegu. Pagājušajā ziemā mēs, iedzīvotāji, celiņu tīrījām saviem spēkiem. Šoziem, kad uzsniga sniegs, četras stundas dienā strādāja viens Valsts probācijas dienesta klients, tīrot trotuāru. Aizkraukles novada pašvaldībā atbildēja, ka tā nav pašvaldības teritorija, par posmu atbild valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts ceļi”. Tādēļ mēs gribētu zināt, kad “Latvijas Valsts ceļi” sāks šī gājēju celiņa tīrīšanu?”

VAS “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļas vadītājas Annas Kononovas atbildēja: “Gājēju celiņš posmā starp Krasta un Ozolu ielu tika izbūvēts šogad, veicot remontdarbus uz ceļa pie HES. Izbūvējot celiņu, ir radusies situācija, ka daļa celiņa atrodas “Latvijas Valsts ceļu” pārvaldījumā esošajā zemē, bet daļa — Pļaviņu HES teritorijā. Līdz ar to radušies sarežģījumi ar uzturēšanas darbu koordinēšanu. VAS “Latvijas Valsts ceļi” Aizkraukles nodaļa šobrīd veic nepieciešamās darbības, lai VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs” reģionālā nodaļa varētu nodrošināt celiņa uzturēšanu, kā arī veic sarunas ar Pļaviņu HES uzturētājiem. Atvainojamies iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām!”

Foto: Tatjana Cvetkova.

Komentāri 1

tatjana.berzina

Priecīga ziņa ir tāda, ka šodien VAS ''Latvijas Valsts ceļi" pirmo reizi pa 2 gadiem tīrīja gājēju ceļu! Ceru ka tas notiks regulāri.

pirms gada, 2016.12.14 23:12

Novadu ziņas