Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kādi laulības gredzeni ir piemēroti jums?

Mūsdienās laulības gredzeni ir ļoti dažādi – no klasiskiem dzeltenā zelta riņķīšiem līdz pat rozā un baltā zelta, kas papildināti ar briljantiem. Kādi laulību gredzeni ir vispiemērotākie jums?

Laulības gredzenu simboliskā nozīme
Laulības gredzeni ir ļoti nozīmīgi simboli jūsu kopdzīvei. Tie apzīmē jūsu uzticēšanos viens otram un mūžīgo solījumu būt kopā. Ja agrāk laulības gredzeni bija ļoti vienkārši, šobrīd tie kļūst par rotu dizaina meistardarbiem. Un, kādēļ gan ne, jo tas taču tiek nēsāts ik dienu!?

Uz kuras rokas nēsāt gredzenu?
Laulību gredzeni pasaulē tiek nēsāti uz zeltneša jeb ceturtā pirksta, skaitot no īkšķa, taču uz labās vai kreisās rokas?

● Uz labās rokas – Austrumeiropā, Centrāleiropā, Spānijā, Grieķijā, Indijā, Čīlē un Venecuēlā
● Uz kreisās rokas – Itālijā, Turcijā, Zviedrijā, Francijā, Īrijā, Kanādā, Meksikā, Kubā, ASV, Lielbritānijā

Latvijā arvien vairāk pāru izvēlas gredzenu nēsāt uz kreisās rokas īkšķa, tomēr jāatceras, ka daudzās tautās laulības gredzens uz kreisās rokas zeltneša apzīmē atraitni.

Ir ģimenes, kurās saderināšanās un laulību gredzeni tiek mantoti no paaudzes paaudzē. Tomēr ieteicams to nodot nākamajai paaudzei tikai tad, ja pašu laulība bijusi veiksmīga.

20181207-1054-laulibas-gredzeni-1-1-500.
Foto: Ligavam.lv/ Uģis Nagliņš

Gredzenu gravējumi
Daudzi izvēlas gredzenus papildināt ar personalizētu gravējumu. Nav noteikumu, kas paredzētu to obligāti darīt vai gravēt ko konkrētu. Lūk, kādas ir kāzu portāla LIGAVAM.LV idejas mīļiem un sirsnīgiem gravējumiem:
mīļotā cilvēka vārds – apzīmēs mūžīgu mīlestību un uzticību;
kāzu datums – atgādinās par jūsu īpašo dienu;
latviešu spēka zīme – sniegs jūsu laulībai ko īpašu, atkarībā no zīmes spēka;
mīļvārdiņi – simbolizēs ko īpašu tieši jums diviem;
ģimenes uzvārds – apzīmēs jaunas ģimenes sākumu.

Gravējums var būt arī gredzena ārpusē vai to varat darīt pirmajā kāzu gadadienā kā īpašu dāvanu paši sev.

20181207-1059-laulibu-gredzeni-cenas500.

Foto: Ligavam.lv/ Roberts Vidzidskis

Vērtīgi padomi gredzenu izvēlei
Laulības gredzeni jāizvēlas rūpīgi, uzlaikojot dažādus modeļus, kas atšķiras ne tikai pēc dizaina, bet arī platuma un formas. LIGAVAM.LV iesaka:
1. izvēlieties gredzenu ne tikai pēc dizaina, bet arī formas, jo tieši tā nosaka, vai laulību gredzeni būs ērti ikdienas nesēšanai;
2. dārgmetālu saskaņojiet ar to, ko nēsājat ikdienā - ja priekšroku dodat, piemēram, sudrabam, piemērotāks būs baltais zelts;
3. pirms došanās pie juveliera veikt individuālu pasūtījumu tieši jums, apstaigājiet vairākus juvelieru veikalus un uzlaikojiet jau gatavus;
4. ja vēlaties vienādus gredzenus, sievietes gredzenu var papildināt ar dimanta actiņu
5. kāzu dienā padomājiet par dažādiem nieciņiem, kas noderēs fotogrāfam, iemūžinot gredzenus - zefīri, macaroons cepumi, ziedi, sūnas, svaigas ogas, jūsu kopīgās fotogrāfijas u.tml..

Laulības gredzeni cenas ziņā galvenokārt atšķiras no dārgmetāla veida un svara, tādiem papildu elementiem kā dimanti un dizaina sarežģītības. Tieši tādēļ cena par gredzenu var variēt apmēram no 150 eiro līdz pat 600 eiro un dārgāk. Aplūkojot gredzenus interneta veikalā, pievērsiet uzmanību, vai cena norādīta par gredzenu vai gredzenu pāri!

Zelta veidi
Zelta veidi atšķiras gan pēc izturības un praktiskuma, gan arī krāsas. Raksturīgākās iezīmes:
baltais zelts - tajā ir sudraba, palādija u.c. metāla sakausējumi;
rozā vai sarkanais zelts - sastāvā ir varš, tādēļ ir visai izturīgs;
dzeltenais zelts - sastāvā ir varš un sudrabs. Šis ir visizplatītākais dārgmetāls gredzenu izvēlē.

20181207-1139-lailibu-gredzeni500.jpg
Foto: Ligavam.lv/ Ilze Ose

Laulības gredzeni ir nopērkami un pasūtāmi pēc individuāla dizaina:
● Room 88. by Lidija Hlinova;
● Adamos;
● Goldtime;
● Vigorius;
● Breslava;
● Chopard;
● Schalins;
● Zelts;
● Arvis Kotins;
● Baltzelts.

Lai iedvesmotos savu īsto gredzenu izvēlei, apmeklējiet mājaslapu www.ligavam.lv, kā arī iegādājieties kāzu grāmatžurnālu. Tajā varat iepazīties ar dažādiem kāzu stāstiem, oriģinālām idejām un noderīgiem padomiem, lai jūsu kāzu diena izdotos pasakaini skaista.


Reklāmraksti