Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvadās no slēpošanas sezonas

Aizvadītās nedēļas nogalē notika pēdējās šīs sezonas slēpošanas sacensības sporta bāzē “Jaujas” — Pļaviņu balvas izcīņa distanču slēpošanā. Sportisti sacentās, kurš noteiktā laikā distancē veiks vairāk apļu.

Sacensības notika klasiskajā stilā ar kopējo startu trīs līdz piecu kilometru aplī. Pieaugušie slēpoja divas stundas, bet jaunieši līdz 15 gadu vecumam — stundu. Uzvarēja dalībnieks, kurš noteiktajā laikā veica vairāk apļu. Todien valdīja pamatīgs atkusnis, krietni samazinot sniega daudzumu. Tomēr “Jauju” mežā sniega bija pietiekami, un slēpes slīdēja labi. Sportistu mundrumam sacensību rīkotāji bija sarūpējuši tēju, bet noslēgumā varēja nobaudīt zupu.
Divu stundu slēpojumā par sacensību absolūto uzvarētāju kļuva pļaviņietis Raimonds Brics (V21), kurš veica sešus apļus. Raimonds atzina, ka uzvarēt vienmēr ir prieks. Pirms sacensībām viņš reizēm domājot, ka šoreiz gan kļūt līderim būs vieglāk, bet tik vienkārši uzvara tomēr rokā nedodas. Šajā sezonā nācies vairāk patrenēties, arī Somijā, kamēr Latvijā sniega vēl nebija. Kopumā izcīnītas vairākas godalgotas vietas.
Sievietēm ātrākā bija pļaviņiete Inese Zvirgzdiņa (S35), kura arī veica sešus apļus un kopvērtējumā visu sportistu konkurencē bija ceturtā. Sacensībās labi veicās arī citiem Aizkraukles reģiona pārstāvjiem. S21 grupā otro vietu ieguva pļaviņiete Sabīne Auziņa (divi apļi), V18 grupā otrā vieta pļaviņietim Elvim Rubīnam (pieci apļi), bet trešā — Artūram Saulītim (četri apļi) no Klintaines. V21 grupā aiz Raimonda Brica otro labāko rezultātu sasniedza  Pļaviņu sporta kluba “Skanste” pārstāvis Kaspars Meinuzs (seši apļi), bet V55 grupā uzvarēja pļaviņietis Modris Vītols (pieci apļi).  
Stundas slēpojumā jauniešiem kopvērtējumā un V15 grupā uzvarēja madonietis Daniels Rutkis, kurš vienīgais veica trīs apļus. Pārējie slēpotāji pieveica divus apļus. Otro un trešo vietu šajā grupā ieguva “Jauju” pārstāvji Emīls Lūciņš un Niklāvs Avotiņš. S15 grupā pirmajās divās vietās pļaviņietes — Diāna Pauniņa un Paula Sondore. S12 grupā ātrākā bija Enia Kaņepēja no “Skanstes”.
Šādas sacensības “Jaujās” notiek vairākus gadus, un tajās startē ne tikai pieredzējuši sportisti, bet arī cilvēki, kuri slēpo savam priekam. Ingrīda Tambora no Rīgas stāsta, ka uz sacīkstēm atbraukusi kopā ar domubiedriem no Meņģeles komandas. Šīs bijušas trešās slēpošanas sacensības sezonā. Ingrīdas kundze dažādiem sportaveidiem pievērsusies tikai 20 gadu vecumā, bet kopš tā laika dara to regulāri — vingro, skrien, slēpo, brauc ar velosipēdu un peld. Viņa netiecas iekarot profesionālā sporta virsotnes, bet dažās sacīkstēs bijušas arī uzvaras. Arī šoreiz bija prieks par iegūto trešo vietu S50 grupā.
Līdz ar to sniegotā sezona “Jaujās” ir noslēgusies. Sporta bāzes saimnieks Sandris Stūris atzīst, ka šogad tā gan bijusi salīdzinoša īsa, jo sākt slēpot varēja vien janvāra vidū. Tomēr kopumā slēpošanas sezona aizvadīta labi.

Sports