Sapratu

Bezierunu uzvara

Aizkraukles novadā galda teniss turpina attīstīties. Aizkraukles sporta centrā norisinājās galda tenisa kluba “Aizkraukle” kausa izcīņas 2. posma turnīrs, kas kārtējo reizi pulcēja daudzus galda tenisa entuziastus no tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām, sākot no Tukuma līdz Daugavpilij.

Arī plašais dalībnieku vecuma diapazons apliecina, ka gadi nav šķēr­slis, lai uzticību tenisam paustu no agras bērnības un uzcītīgi tam kalpotu līdz sirmam vecumam. Spēlētprieka un cīņas spara netrūka arī šoreiz, par ko liecina rezultāti.

Pirms sacensību sākuma galvenais tiesnesis Andrejs Česlis pateicās regulārajiem pieredzējušajiem Aizkraukles galda tenisa turnīru dalībniekiem, kā arī tiem, kas pirmo reizi pieņēma izaicinājumu stāties pretī spēcīgiem pretiniekiem.

Apakšgrupu spēlēs nekas neliecināja par favorītu klupšanu un ieņemamajām pozīcijām, kas ir svarīgas tālākajā turnīra fāzē cīņā par medaļām. Viena no interesantākajām un svarīgākajām cīņām izvērtās starp vai­rākkārtējo čempionu Staņislavu Šurpicki (GTK “Aizkraukle”) un Andi Novikovu (GTK “Aizkraukle”), kuri tikās jau pusfinālā. Spēlē līdz trīs setu uzvarai vadībā ar 2:1 bija Andis Novikovs, taču Staņislavs Šurpickis negrasījās padoties, izlīdzinot rezultātu līdz 2:2. Izšķirošajā piektajā setā Andis Novikovs sāka spēlēt agresīvu uzbrukuma spēli, novedot to līdz uzvarai — 3:2. Spēlē par trešo vietu Staņislavs Šurpickis, nežēlojot spēkus, tika galā ar neatlaidīgo Krišjāni Stankevicu (Jēkabpils SC).

Finālā tikās Andis Novikovs un Jānis Naglis (GTK “Tukums”), kuriem izvērtās spraiga cīņa jau pirmajā kārtā, spēlējot par pirmo vietu grupā, kur Jānis Naglis bija vadībā ar 2:0, taču Andis Novikovs brīnumainā kārtā vispirms atspēlēja divu setu deficītu un izšķirošajā piektajā setā no 7:10 panāca 12:10, izcīnot  uzvaru.

Savukārt pats fināls starp šiem spēlētājiem neizvērtās tik daudziem līdzvērtīgiem setiem bagāts, un Andis Novikovs noveda spēli līdz bezierunu uzvarai pār Tukuma viesi ar 3:0.

Galda tenisa svētki Aizkrauklē bija izdevušies, arī pateicoties atbal­stītājiem — Aizkraukles sporta centra vadītājam Valdim Padomam, kurš vienmēr māk uzklausīt, saprast un rast risinājumu grūtās situācijās, kā arī Aizkraukles saldumu ražotājam “Mikas M” par dāsno un garšīgo atbalstu sportistiem! Visi galda tenisa entuziasti bez vecuma un spēlētprasmes ierobežojuma laipni gaidīti uz nākamo galda tenisa kluba “Aizkraukle” kausa izcīņu jau 23. aprīlī.