Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biatlonisti sacenšas arī vasarā

Pļaviņu novada biatlona bāzē “Jankas” notika Latvijas kausa izcīņa vasaras biatlonā D grupas meitenēm un zēniem. Viņi sacentās krosā un šaušanā ar pneimatisko ieroci.

Sacensībās piedalījās ap 40 spor­tistu no Daugavpils, Cēsīm, Madonas un Aizkraukles novada sporta skolas. Meitenēm un zēniem vajadzēja noskriet 1,8 kilometrus krosa distanci un veikt desmit šāvienu. Sacensību nolikums paredzēja, ka par katru neprecīzu šāvienu skriešanas laikam pieskaita desmit soda sekunžu.

No Aizkraukles reģiona labākais rezultāts bija Patrīcijai Eidukai, kura meiteņu vidū ieguva pirmo vietu. Viņa šajā kausa izcīņā savā vecuma grupā uzvar jau trešo gadu. Labākais rezultāts zēniem bija pļaviņietim Kristiānam Patrijukam un Edijam Eidukam no Bebriem, kuri sasniedza vienādu rezultātu, tādējādi abi ieguva sesto vietu. Pirmo vietu ieguvēji saņēma Latvijas Biatlona federācijas diplomus un kausus, no ceturtās līdz sestajai vietai federācijas diplomus, bet pārējie dalībnieki — Pļaviņu novada domes diplomus.

Aizkraukles novada sporta skolas biatlona treneris un “Janku” saimnieks Jānis Eiduks stāsta, ka nākamajā gadā paredzēts sacensību nolikumu mainīt un jaunākās grupas sportisti sacentīsies kā īstajā biatlonā — šaut vajadzēs uzreiz pēc veiktā apļa.

— Laika apstākļi sacensību dienā bija labi, arī tas palīdzēja sportistiem. Trases un sacensību sagatavošanā iesaistījās sporta skolas biatlona grupas dalībnieki, paveicot lielu darbu. “Janku” bāzes iespējas atzinīgi novērtēja Egīls Ziņģītis, kurš ir Madonas biatlona trašu idejas autors. Viņam piekrita arī citi treneri. Tā ka sacīkstes bija noorganizētas labā līmenī, — stāsta Jānis Eiduks.
Latvijas čempionātu vasaras biatlonā Priekuļos aizvadīja arī C, B, A un pārējo grupu sportisti. Tajā startēja vairāki Aizkraukles novada sporta skolas audzēkņi. Sprintā labākais rezultāts bija Marijai Mičulei, kura B grupā četru kilometru distancē ieguva trešo vietu, bet C grupā Aleksandram Jermakovam piektā vieta. B grupā jauniešiem sešu kilometru distancē krosā Inguss Baltābols bija sestais, septītā vieta viņam rolleru braucienā astoņu kilometru distancē.

Sports