Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Ekstrēmā skola” uzņem audzēkņus 9

Laikapstākļu dēļ ārā nav iespējams pilnveidot savas iemaņas, tādēļ skeitborda dēļi, skrituļslidas un BMX velosipēdi krājas ar putekļiem. Nu tam pienācis gals. Ar Aizkraukles jauniešu iniciatīvu bijušajā manēžā ierīkots iekštelpu skeitparks, kurā notikušas arī pirmās “Ekstrēmās skolas” nodarbības jaunākajiem sportistiem.

Aizvadītā gada rudenī demontēja āra skeitparku Aizkraukles novada stadionā. Ekstrēmo sporta veidu cienītājiem tas bija kļuvis par otrajām mājām, puiši saviem spēkiem vairākkārt bija to atjaunojuši, tomēr savu laiku tas bija nokalpojis. Skeitbordists Artūrs Paugurs ar domubiedriem īstenoja šķietami neiespējamo — pašu spēkiem sāka darbu pie Aizkrauklē pirmā iekštelpu skeitparka. Ikviens skeitparka apmeklētājs, pat mazākie ekstrēmo sporta veidu cienītāji, palīdzēja vākt naudu piekabes īrei, lai pārvestu materiālus. Krišjāņa Kalvāna vadībā vecais skeitparks tika nojaukts un mēneša laikā uzcelts manēžā.

Vairāk lasiet "Staburaga" 16. aprīļa numurā.

Komentāri 9

Vika

Lai kaut ko jaunu atvērtu ,nepieciešams nokārtot simtiem formalitāšu.Īpaši svarigi tad,ja iesaistīti bērni.Svarīgi zināt,kas deva atlauju,vai būvvaldē skeitparka atrašanās šajās vecajās padomijas telpās saskaņota,to drošības pārbaude veikta?Nākamais svarigais faktors ir treneri,kas darbojas .Vai trenerim Dāvim Pauguram ir atbilstoša izglītība un sertifikāts trenera darba veikšanai?Entuziasms laba lieta,bet tikai līdz vienam bridim.

pirms 3 gadiem, 2015.04.16 09:48

tēvs

Iepriekš pie skeitparka uzraksti vēstīja parto,ka tas nav izmantojams un te pēkšņi atkal kļuvis derīgs.Rakstīja par skeitparka bīstamību veselībai un pat dzīvībai,par skeitotāju gūtajām traumām.Te atnāca Kalvānu Krišjānis ar aci,bez ekspertiem,visu novērtēja un nu tik skeitojiet atkal.

pirms 3 gadiem, 2015.04.16 13:51

arturspaugurs

Vika:
vārds 'treneris' vairāk domāts kā padomdevējs šajā gadījumā. Ir daudz bērni, kuri tāpat kā mēs pirms 10 gadiem vēlas kāpt uz dēļa, riteņa vai skrituļslidām, taču mācīties pašam ir daudz laikietilpīgāk, dažkārt mazie pat baidās vieni paši to pasākt, mēs cenšamies iedrošināt mazos un parādīt, ka esam vienota, draudzīga kopiena.

tēvs:
Katram finiera parkam nodilst finiera virskārta, sapūst brusas, tā notiek ar pilnīgi visiem finiera skeitparkiem Latvijā 4-6 gadu laikā, tas ir neizbēgami. Arī mūsu parks bija nolietojies, neviens 'ļaunprātīgi' parku nost nejauktu.

Iespējams esiet pārpratis un uzskatāt, ka vecais parks vienkārši pārnests zem jumta, nebūt nē, iekštelpu skeitparka konstrukcijas un to izvietojums projektēts un būvēts no jauna - tāpēc arī sakām lielu paldies Aizkraukles domei par jauna finiera un Kokneses domei par jaunu brusu sponsorēšanu.

pirms 3 gadiem, 2015.04.16 14:11

Vika

arturspaugurs:
Padomus Jūs variet mājās dot saviem bērniem,bet tiklīdz tas ir publiski pieejams citiem no malas,nepieciešami dokumenti un attiecīgi sertifikāti.

pirms 3 gadiem, 2015.04.16 14:29

arturspaugurs

Vika - tad pēc jūsu loģikas, ja redzam parkā jaunu braucēju - ignorēt un klusēt, lai krīt un cīnās pats, ja? :)

pirms 3 gadiem, 2015.04.16 16:38

corpusego

Tāda skola nedrīkst pastāvēt bez akreditācijas, licencēm , profesionāliem skolotājiem ar pareizajiem papīriem.Nepieciešama drošība visās jomās.Tas, ka tur notiks apmācības, pie tam vēl par naudu, skaidrs no raksta avīzes versijā.Citēju: ''Ekstrēmā skola'' sniegs nepieciešamo apmācību jaunajiem braucējiem un ļaus pilnveidot iemaņas ikvienam.''Ekstrēmās skolas''audzēkņiem mēneša maksa ir 35 eiro, summā iekļauts skeitparka mēneša apmeklējums un astoņas nodarbības ar treneri.

pirms 3 gadiem, 2015.04.16 17:56

Jaņķels

Vispār jau no juridiskā viedokļa, šajā gadījumā treneriem ir jābūt sertificētiem Obligāti, ja reiz maksas pakalpojumā ir norādīts nodarbību skaits ar treneri. Pēc vispārpiņemtā skaidrojuma treneris ir Speciālists (kādā sporta veidā), kas vada sportistu treniņus. Un tieši sertifikāts apliecina, ka šis cilvēks, kas viņu ieguvis, ir speciālists. Šeit ir pāris varianti, vai nu tā sauktais 'treneris' ir ieguvis trenera sertifikātu kādā speciālā mācību iestādē, izejot valsts akridētus kursus, ieguvis LSPA augstākās izglītības diplomu (vismaz sporta skolotāja kvalifikācijā), vai arī viņam ir augstākā izglītība pedagoģiskajā darbā. Pēc idejas, bez šiem papīriem, mazajiem skeitotājiem "treneris" pat nedrīkst norādīt, kā darīt pareizi, viņš var tikai ieteikt... Nemaz nerunājot par maksas iekasēšanu par šiem 'ieteikumiem'. Ja reiz tiešām nekādu atbilstošu papīru visam šim pamatā nav, tad ''Ekstrēmā skola'' ir viens liels juridisks pārkāpums.

pirms 3 gadiem, 2015.04.18 19:36

Vikai, tevam un corpusego

Labak, lai berni sez majas pie datoriem, tas vesalibai gan jau, ka ir mazak bistami un galvenais, ka nav vajadzigas atlaujas, licences, sertifikati utt.

pirms 3 gadiem, 2015.04.16 23:00

Citi sporta veidi