Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Koknesietim Latvijas komandas sastāvā veiksmīgs starts pasaules čempionātā

Igaunijā norisinājās nozīmīgs disku golfa turnīrs pasaules čempionāts komandām, kurā piedalījās 17 valstu pārstāvji. Latvijas izlases sastāvā spēlēja Lauris Karlušas no Kokneses. Balstoties uz spēlētāju reitinga datiem, Latviju novērtēja kā
14. spēcīgāko, bet izlase izcīnīja augstāku vietu, pierādot, ka ir nopietni spēlētāji.

Spēles formāts komandu sacensībās bija neierasts, kopējie punkti tika skaitīti nevis pa metieniem, bet par uzvarām katrā laukuma celiņā. Ja komandas spēlētājs celiņā uzvarēja pretinieku, tika iegūts viens punkts, ja abi pretinieki sasniedza grozu ar vienādu metienu skaitu, pun­ktus neieguva neviens. Šāds spēles formāts lika spēlēt gudri un stratēģiski, cenšoties uzvarēt katru celiņu, nevis iegūt labāku punktu kopskaitu visa laukuma garumā.
Katrā sacensību posmā laukumā devās visi seši komandas spēlētāji. Pretinieku izkārtojumu izlozēja dators, divi spēlētāji sacensībās ar pretinieku komandu startēja individuāli, pārējie četri startēja pāros. Pirmajā sacensību aplī bija jāspēlē tikai deviņi celiņi, kas padarīja spēli saspringtāku.
Sacensību sākumā Latvijas komanda nonāca B grupā, kur pretinieki bija no spēcīgās Čehijas, Slovākijas un Kanādas komandas. Lai tiktu nākamajā posmā un cīnītos par 1. līdz 12. vietu, savā grupā bija jābūt vismaz trešajiem. Latvija savā grupā līdzīgā cīņā tomēr bija spiesta piekāpties, jo uzvaras trijās no 12 spēlēm deva tikai 6 punktus, kas bija par maz izkļūšanai no grupas.
Turpmākajā titula izcīņā neiekļuvušās grupas cīņu par no 13. līdz 17. vietu turpināja J grupā, kur pretinieki bija ASV, Krievija, Horvātija un Austrālija. Gan Horvātiju, gan Krieviju Latvija uzvarēja ar 8:0, bet cīņa ar ASV bija spraigāka un noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu — 4:4. Svarīga izrādījās cīņa ar Austrāliju, jo uzvarai J grupā bija nepieciešami seši punkti, un Latvijas komanda austrāliešus sakāva ar 8:0, tā pārspējot sīvākos konkurentus no ASV un garantējot sev 13. vietu, kopā iegūstot 28 punktus.
Pasaules komandu čempionāts disku golfā norisinās tikai trešo gadu, un Latvijas komanda tajā piedalījās pirmo reizi. Iegūtā 13. vieta pierāda, ka Latvijas komanda spēja sa­sniegt augstāku rezultātu, nekā tika prognozēts pirms sacensībām.
Iegūtā pieredze lieti noderēs, gatavojoties nākamajam pasaules komandu čempionātam, kurš 2021. gadā norisināsies Horvātijā.

Sports