Latvijas čempiones

Ar finālspēlēm 12. augustā Rīgā noslēdzās Latvijas jaunatnes pludmales volejbola čempionāts U-13 vecuma grupā meitenēm. Četros priekšsacīkšu posmos par iekļūšanu finālā cīnījās 45 komandas jeb pludmales volejbola terminoloģijā — 45 pāri.

Čempionāta laikā visi pāri vāca reitinga punktus, un tikai 16 labākie iekļuva finālā. Aizkraukles NSS pludmales volejbola pāris Amanda Regute/Kitija Kuzņecova ar 110 pun­ktiem kvalificējās finālam kā trešais labākais pāris Latvijā. Nebijis panākums, kas savukārt vieš cerības, uzliek atbildību un mērķi.

Sezonas laikā vērojot un analizējot pārējo pāru sniegumu, bija nepārprotami skaidrs, ka meitenēm jācīnās tikai par medaļām. Treniņos tika nopietni strādāts, kas attaisnojās finālā. Uzvarot visas trīs apakšgrupas spēles 21:8; 21:12; 21:15, meitenes automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā, kur pretinieces bija piektais labākais pāris Latvijā — liepājnieces Liāra Ozoliņa/Ieva Valdmane. Abi pāri demonstrēja meistarīgu spēli, tomēr seta vidū liepājniecēm izdevās 3 punktu izrāviens un bija nepieciešams pārtraukums. Sakārtojot domāšanu un izpildot trenera norādījumus, Amanda Regute/Kitija Kuzņecova lauza spēli un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 21:14. Spēlē bija ļoti smaga psiholoģiska cīņa, kurā pārākas bija mūsu volejbolistes. Pusfinālā bez īpašām grūtībām tika uzvarēts pēc reitinga otrais labākais pāris Latvijā — cēsnieces Lorita Kirilova/Estere Briede. Otrajā pusfinālā spēlēja pēc reitinga labākais pāris — liepājnieces Lauma Balode/Kitija Martini-Ādamsone ar trešo pāri — Līvānu-Preiļu meitenēm Megiju Rumaku/Aneti Punduri. Līdz finālspēlei, uzvarot Latvijas pirmo pāri, nokļuva Megija Rumaka/Anete Pundure.

Fināls norisinājās dramatiski. Amanda Regute/Kitija Kuzņecova sīvā cīņā ar 15:13 izcīnīja uzvaru pirmajā setā. Otrajā setā ar 11:15 nācās atzīt Megijas Rumakas/Anetes Pundures pārākumu. Jau otrā seta laikā sākās lietus, kas  pārauga dabas stihijā — negaisā. Spēli nācās pārtraukt un atsākt trešo setu pēc neparedzēta 15 minūšu pārtraukuma. Trešajā setā labāk koncentrējušās spēlei bija Amanda Regute/Kitija Kuzņecova, kuras ar rezultātu 15:9 uzvarēja. Līdz ar to, uzvarot spēli ar 2:1, Amanda Regute/Kitija Kuzņecova izcīnīja Latvijas čempioņu titulu!

Paldies meitenēm! Ļoti liela nozīme šādam panākumam ir trenera un vecāku savstarpējai sadarbībai, īpaši vēlētos pateikties Jurim Ignatikam, kā arī Ilzei Ignatikai un Anitai Kuzņecovai! ◆