Sapratu

Olimpiādē izcīna vairākas medaļas 3

Latvijas III olimpiādē, kas no 6. līdz 8. jūlijam notika Liepājā, sasniegti vairāki valsts rekordi. Triju dienu laikā izcīnīti 228 medaļu komplekti 26 sportaveidos, un tās sadalītas starp 52 pašvaldībām. Aiz­kraukles un Pļaviņu novada sportisti ieguva vairākas godalgotas vietas. Piedalījās arī Skrīveru un Kokneses novadu sportisti.

Veiksme airēšanā
Latvijas III olimpiādē piedalījās teju 3000 sportistu no 81 pašvaldības —  deviņām pilsētām un 72 novadiem.
Pļaviņiešiem veiksmīgākā izrādījās airēšana, jo šajā sportaveidā iegūtas četras godalgotās vietas. Airēšanā no Pļaviņu novada piedalījās trīs sportisti: Laura Glode, Ralfs Lazdiņš un Jānis Igo Niedzviedzis. Laura Glode kopā ar Terēzi Peniķi izcīnīja divas sudraba medaļas — 2000 metru un 1000 metru airēšanā sievietēm. Ralfs Lazdiņš kopā ar Ediju Gruzdu 1000 metru airēšanā vīriešiem izcīnīja zeltu, bet 2000 metru airēšanā vīriešiem Ralfs ieguva sudraba medaļu.

Startē vieglatlētikas veidos
Aizkraukles novadu olimpiādē pārstāvēja 21 sportists sešos sportaveidos: vieglatlētikā, soļošanā, triatlonā, pludmales volejbolā, riteņbraukšanā MTB un šaušanā, izcīnot divas zelta un divas sudraba medaļas.
Visvairāk dalībnieku no Aiz­kraukles novada bija vieglatlētikas veidos — desmit sportistu. Augstlēkšanā Madara Onužāne ieguva zeltu un sasniedza personisko rekordu (1,81). 100 metru barjerskrējienā Līva Poriete izcīnīja otro vietu (15:89), Ieva Juškeviča — piekto vietu (16:40). 800 metru skrējienā Gunita Šale ieguva otro vietu (2:16,33), 400 metru skrējienā — ceturto (1:00:21), Zaiga Zirnīte — piekto vietu (1:00:22), Ieva Juškeviča — 15. vietu (1:02:30). Vesera mešanā uzvaru izcīnīja Laura Igaune (61,76), Loreta Molotoka — piekto (37,38), Ilze Jegorova — sesto vietu (37,24).
Vīriešu konkurencē koknesietis Andrejs Pavļenkovs ieguva piekto vietu (52,98). Trīssoļlēkšanā Dāvis Kalniņš no Kokneses izcīnīja ceturto vietu (14,16).
Džudo svara kategorijā līdz 81 kilogramam pļaviņietim Uldim Borskim septītā vieta.
Futbolā Pļaviņu novada sieviešu komanda izcīnīja ceturto vietu. Olimpiskajā sprinta distancē triatlonā 69 sportistu konkurencē aizkrauklietis Aigars Rublis bija 35.

Brauc dažādās distancēs
Vairākos riteņbraukšanas veidos — individuāli, grupā un MTB — startēja sportisti no Aizkraukles un Pļaviņu novada. Individuālajā braucienā sieviešu konkurencē 15 kilometru distancē pļaviņiete Inese Zvirgzdiņa finišēja piektā (24:25), bet vīriešu sacensībās 25 kilometru distancē pļaviņietim Raimondam Bricam — 22. vieta (35:25). Grupas braucienā, kur distances  garums bija 136 kilometri, piedalījās sportisti no Pļaviņu novada. Dzintars Ka­ņepējs finišēja 54. (3.12:28), tāds pats laiks arī Andrim Knodzem (58. vieta) un Deinam Kaņepējam (64. vieta). Grupas braucienā piedalījās arī Aivars Bardovskis, taču viņš izstājās.
MTB braucienā sievietēm distances garums bija 12,6 kilometri. Inese Zvirgzdiņa no Pļaviņām ieguva ceturto vietu (51:13), aiz­kraukliete Anda Muižniece — septīto (55:56), pļaviņiete Sanita Vītola — desmito vietu. Vīriešu konkurencē distances garums bija 21 kilometrs. Septiņi pļaviņieši finišēja šādā secībā: Lauris Purniņš finišēja divpadsmitais (1.00:37), Gints Jakovels — četrpadsmitais (1.00:50), Aleksandrs Patrijuks — divdesmitais (1.03:02), Gatis Svētiņš — divdesmit devītais (1.05:50), Raimonds Brics — trīsdesmit trešais (1.07:18), Valdis Ukins — trīsdesmit piektais (1.08:30), Deins Ka­ņepējs — četrdesmit trešais. Aiz­krauklietis Aigars Zīmelis bija četrdesmit otrais (1.10:18), pļaviņietis Roberts Zuļģis — piecdesmit sestais.

Šaušanā piedalās skrīverieši

Ložu šaušanā vingrinājumā MŠ 3X20 aizkraukliete Anna Spruča ieguva 10. vietu, vingrinājumā MŠ 60 Juris Jankovskis 15. vietā, vingrinājumā PP 60 Tālivaldis Dubovs — 13., bet vingrinājumā MP 60 — 14. vietā. Abi kungi no Aizkraukles. Stenda šaušanas vingrinājumā SK — 35 skrīverietis Uldis Lapiņš ieguva septīto vietu, Andis Bēnītis (arī no Skrīveriem) — 19. Apaļā stenda vingrinājumā skrīverietim Eināram Lapiņam devītā vieta, bet tranšeju stenda vingrinājumā Uģis Dronka izcīnīja 10., Aivars Dronka — 17. vietu.
Pludmales volejbolā piedalījās trīs komandas — Toms Benjavs un Mārtiņš Dauburs, Līga Šmite un Ilze Valaine no Aizkraukles, Kaspars Greļs un Raitis Zukuls no Kokneses novada.