Sapratu

Pārved uzvarētāju kausus

Ar izciliem panākumiem no Latvijas čempionāta svaru stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu atgriezās Aizkraukles komandas spēkavīri. Pavisam sacīkstēs Jelgavā startēja 150 dalībnieku, tostarp arī vairāki Lietuvas pārstāvji.

Jauniešiem svara kategorijā līdz 74 kilogramiem pārliecinoši uzvarēja pļaviņietis Sergejs Timofejevs, uzspiežot 160 kilogramu smagu stieni. Viņš sasniedza jaunu Latvijas rekordu jauniešiem un kļuva arī par sacensību absolūto uzvarētāju šajā vecuma grupā. Arī aiz­krauklietis Anatolijs Kuzmins uzvarēja tādā pašā svara kategorijā, bet 60+ vecuma grupā (145 kilogrami). Šis pieredzējušais sportists ar savu rezultātu sasniedza kārtējo Latvijas rekordu un, pēc vēl neapstiprinātiem datiem, laboja Eiropas un atkārtoja pasaules rekordu šajā vecuma grupā un svara kategorijā. Kuzmina kungs ieguva pirmo vietu arī absolūtajā vērtējumā vecuma grupā 70+ un 80+.
Svara kategorijā līdz 120 kilogramiem vecuma grupā 60+ uzvarēja aizkrauklietis Dainis Reinholds, kurš uzspieda 230 kilogramu. Viņam pirmā vieta arī absolūtajā vērtējumā šajā vecuma grupā.
Pirmo vietu Open grupā svara kategorijā līdz 83 kilogramiem ieguva aizkrauklietis Gints Reinholds (205 kilogrami), bet absolūtajā vērtējumā šajā grupā viņam trešā vieta. Trešais labākais rezultāts arī Staņislavam Rasinam svara kategorijā līdz 93 kilogramiem vecuma grupā 50+. Viņa rezultāts (130 kg) ir sportista personīgais rekords.
Svara kategorijā līdz 105 kilogramiem junioru grupā otro vietu ieguva jaunjelgavietis Toms Strazdiņš (145 kilogrami). Aivars Cibiņš no Seces izcīnīja ceturto vietu svara kategorijā līdz 83 kilogramiem vecuma grupā 40+, uzspiežot 95 kilogramus. Nākamās sacensības būs 17. martā Ventspilī, kur notiks veterānu sporta spēles.