Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīgas maratons pulcē tūkstošus

Vērienīgi noritējis šīgada “Nordea” Rīgas maratons. Uz starta šoreiz devās  18 180 dalībnieku. Pasākuma rīkotāju statistika liecina, ka visvairāk skrējēju bija piecu kilometru distancē — gandrīz 11 000, bet lielajā maratonā startēja 1092 sportisti.

Šajā skrējienā tradicionāli piedalās arī Aizkraukles reģiona spor­tisti. Garajā maratona distancē panākumi pļaviņietei Sanitai Vīto­lai, kura kopvērtējumā ir 335., bet SP grupā — 19. vietā. Šo distanci veica arī Pļaviņu novada ģimnāzijas skolotāja Aija Rogāle, kura kopvērtējumā bija 514., bet S40 grupā — 16. vietā.
Pusmaratonā labākais rezultāts ir koknesieša Jāņa Višķera ceturtā vieta kopvērtējumā un tāds pats rezultāts arī VPP grupā. No sievietēm augsta vieta ir skrīverietei Gunitai Šalei, kura kopvērtējumā ieguva 616. vietu, bet SPP grupā bija 38. Vairāki Aizkraukles reģiona pārstāvji skrēja arī desmit un piecu kilometru distanci.
Sanita Vītola stāsta, ka iepriekš šajās sacīkstēs skrējusi pusmaratona distanci, bet šogad pirmo reizi izmēģinājusi lielo maratonu. Sieviešu konkurencē viņa bija 35., un tas ir labs sasniegums. Sportiste atzīst, ka skriet bija viegli un distanci viņa veica vienmērīgā tempā. Skrējienā piedalījās arī viņas māsa Vineta, kurai šoreiz rezultāts bija sliktāks.
Jānis Višķers pusmaratonu skrien jau vairākus gadus, un iepriekš rezultāti bijuši labāki nekā šoreiz. Tomēr pēc atveseļošanās perioda no iepriekš gūtām traumām Jānis to vērtē apmierinoši.
— Pirmos 15 kilometrus noskrēju viegli. Pēc tam, kad mēģināju atrauties no konkurentiem, jau bija grūtāk. Kopumā skrējiens pagāja labā tempā, un tas man vairāk bija kā treniņš. Šovasar plānoju piedalīties arī citās skriešanas sacensībās, lai atgūtu savu sportisko līmeni, — atklāj Jānis Višķers.

Sports