Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Seši brāļi un Līga Spīķe — pirmo reizi visi vienlaicīgi uz starta Mūsas trasē

Kuplā skaitā sezonas noslēgumam Bauskā, “Musa Raceland”, sevi pieteikusi Spīķu ģimene, trasē dosies septiņi šīs ģimenes pārstāvji — seši brāļi un dāma, kas ir atvase vecākajam no brāļiem. Līgai, tāpat kā pārējiem ģimenē, autosports ir tuvs, meitene, kurai benzīns ir asinīs. Šajā nedēļas nogalē "Latvijas Nafta GRAND PRIX" ietvaros tiks aizvadītas cīņas trīs autosporta disciplīnās: rallijkrosā, autokrosā un folkreisā.

Līga Spīķe atzīst, ka interese par autosportu parādījusies jau agrā bērnībā: "Atceros, ka tētis veda sev līdzi uz sacensībām vēl tad, kad pats nepiedalījās — tolaik atbalstījām mammas brāli Juri Smilgu. Šķiet, ka man varēja būt aptuveni četri gadi. Tāpat kā šobrīd, arī tad norisinājās dalībnieku parādes, un vienā no tām mani uzsēdināja uz automašīnas jumta. Pirmās manas emocijas? Es raudāju," smejas Līga. "Tomēr tas viss kopumā šķita tik aizraujoši, ka tagad jau došanās uz sacensībām un piedalīšanās tajās ir neatņemama mana dzīves daļa."
"Tuvojoties pilngadības slieksnim, es izrādīju vēlmi startēt sacensībās pati. Dāvana dzimšanas dienā no tēta un viņa brāļiem bija šī sapņa un vēlmes piepildījums. 2015. gadā es startēju savās pirmajās folkreisa sacensībās Aizkrauklē," par savām pirmajām sacensībām atminas Līga.
Entuziasma pilnā sportiste šīs nedēļas nogales sacensībās savu dalību pieteikusi Folkreisa disciplīnā, kur konkurenci viņai sagādās ne tikai ģimene, bet vēl pāris desmiti dalībnieku, tajā skaitā citas daiļā dzimuma pārstāves. "Dalībnieku būs daudz, tāpēc arī sacensība spraigāka. Mans mērķis, uz kuru tiekšos — iekļūt pusfinālā, fināls, protams, būtu lieliski, bet to laiks rādīs. Interesantāku braukšanu padarīs tas, ka trasē došos kopā ar ģimeni. Savā starpā puiši jau iesmēja — nevarot taču Līgu trasē apbižot."
Par nākotni autosportā Līga uzsver, ka netaisās no šīs virtuves pazust — turpinās sacensties dažādās sacensībās amatieru līmenī. Vasarā — kartinga un folkreisa sacensībās, bet ziemā — dažādos sezonālajos autosporta sacensību seriālos. 
Līga ikvienai dāmai, kura vēlas piedalīties autosportā, bet varbūt dažādu iemeslu dēļ baidās to darīt, iesaka: "Nav jābaidās no vīriešu konkurences, meitenēm savi spēki ir jāizmēģina. Ja autosports aizrauj un patīk, tad nevajag slēpties, ir jāatrod vieta, kur izpausties un pierādīt sevi!"
Uz starta sacensībās, kas norisināsies šajā nedēļas nogalē, stāsies teju 190 sportisti no visas Baltijas, kā arī sagaidīsim viesus no tālākām zemēm. Aizvadīsim divas saspringtas un aizraujošas dienas — sestdienā aizvadīsim divus kvalifikācijas braucienus, bet svētdienā būs kvalifikācija un sacensību fināli.
Jaunumiem var sekot līdzi www.rallycross.lv; Facebook.com Rallycross.lv; Instagram.com @rallycross.lv

Sports