Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēkojas roku cīņās 3

Jauniešu iniciatīvu centra “Ideja” pārstāvji Pļaviņās rīkoja armrestlinga jeb roku laušanās cīņas sacensības. Startēja ap 20 jauno sportistu ne tikai no Pļaviņu novada, bet arī no Rīgas un citām vietām.

Pie armrestlinga galda tikās dažādas pieredzes sportisti, sacenšoties četrās grupās. Svara kategorijā līdz 60 kilogramiem uzvarēja Juris Savulis, līdz 70 kilogramiem — Sergejs Jeršeslavcevs, līdz 80 kilogramiem — Agris Bakāns, bet 80+ grupā nepārspēts palika Raimonds Liepiņš.
Sacensību galvenais tiesnesis bija pļaviņietis Maksims Maksimovs, kurš aktīvi nodarbojas ar šo sportaveidu un iesaistījies arī Latvijas Armrestlinga federācijā. Jaunietis tam pievērsies skolā sporta stundās, un pamazām šī nodarbe aizrāvusi arvien vairāk. Ikdienā viņš trenējas Klintainē un bieži dodas arī uz Rīgu. Maksims stāsta, ka šajā cīņā galvenais ir ķermeņa spēks un jābūt arī gudrībai. Sportistiem jātrenē dažādas muskuļu grupas. Viņš jau startējis sacensībās svara kategorijā līdz 90 kilogramiem ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Latvijas komandas sastāvā Maksims maijā dosies uz Eiropas roku cīņas čempionātu Polijā.
Vienīgā sieviete sacensībās Pļaviņās bija Elīna Ivbule no Rīgas. Jauniete stāsta, ka ar šo sportaveidu nodarbojās viņas māte un arī pašu tas piesaistījis. Roku cīņās meiteņu gan nav daudz, katrās sacensībās labi ja trīs dalībnieces, kuras spēkojas ne tikai savā starpā, bet arī ar puišiem.
Sacīkstēs varēja sastapt arī vienu no labākajiem šī sportaveida pārstāvjiem Raimondu Liepiņu no Krapes. Pagaidām Latvijas reitingā viņš ir otrais labākais svara kategorijā līdz 70 kilogramiem. Sacensībās Pļaviņās viņš startēja svara kategorijā 80+, lai būtu lielāka konkurence. Raimonds studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, specializējoties armrestlingā, un paralēli pats trenē jauniešus. Viņš vēlas, lai šis sportaveids kļūst populārs arī Pļaviņās un apkārtnē.

Komentāri 3

Nesaprotu...

Vai galvenais visā rakstā ir vārds "muskuļi" , ja tas ir tik sarkani izcelts? :D

pirms 6 gadiem, 2012.03.14 09:10

pildavietis

Kas tad tas par sportu! Tad jau labāk domino.

pirms 6 gadiem, 2012.03.14 12:57

Sports