Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Startē pasaules čempionātā airēšanā

No pasaules junioru čempionāta airēšanā Bulgārijas pilsētā Plovdivā mājup atgriezās vietalvietis Jānis Igo Niedzviedzis, kurš mācās Murjāņu sporta ģimnāzijas struktūrvienībā Jūrmalā. Kopā ar komandu izcīnīta augstā astotā vieta
28 valstu dalībnieku konkurencē četrinieku laivu klasē akadēmiskajā airēšanā.

Neilgi pirms šī nozīmīgā starta Jūrmalā notika Latvijas čempionāts, kurā Jāņa Igo  komanda uzvarēja un ieguva valsts čempiones titulu. Šogad jaunajam sportistam bijuši arī citi nozīmīgi starti. Lietuvā, Traķos, viņa Latvijas komanda sacentās ar U — 23 grupas četrinieku komandu, kuru veiksmīgi apsteidza, iegūstot bronzas medaļu un  zaudējot vien Igaunijas un Krievijas airētājiem. Savukārt nākamajā sacensību dienā Jāņa četrinieks U — 18 grupā uzvarēja Latvijas pieaugušo komandu. 

Pirms sīvajām sacensībām Lietuvā jauno airētāju komanda (Mārcis Putniņš, Jānis Balčūns, Jānis Igo Niedzviedzis un Klāvs Reitmanis) piedalījās arī Eiropas junioru čempionātā Bledā Slovēnijā. Šajās sacensībās no 17 dalībvalstīm izcīnīta piektā vieta.
Jānis Igo Niedzviedzis Vietalvas pagastā dzīvo no šīgada janvāra, kurp ar ģimeni pārcēlies no Valmieras puses. Puisim ir 18 gadu, un ar akadēmisko airēšanu viņš nodarbojas trīs gadus. Šajā laikā Jānis Igo jau paguvis iegūt 21 medaļu, no tām sešas zelta, bet veiksmīgākie starti bijuši šajā sezonā.

Airēšanai Jānis Igo pievērsies, Murjāņu sporta ģimnāzijas treneru mudināts, kuri Latvijas skolās meklē talantīgus jauniešus. Tobrīd puisis mācījās Cēsu rajona Mārsnēnu pamatskolā. Viņš atzīst, ka nekāda īpaša talanta šajā sportaveidā viņam nebija — tikai garais augums, kas svarīgs airēšanā.

— Kopā ar  citiem uzaicināja aplūkot skolu atvērto durvju dienā, un man iepatikās redzētais. Tāpēc nolēmu pamēģināt. Iestājeksāmenus nokārtoju bez grūtībām, lai gan konkurence bija liela. Skolā man vēl jāmācās viens gads, lai pabeigtu 12. klasi. Tas gan nenozīmē, ka vairs nenodarbošos ar airēšanu, bet nākotnes plāni pagaidām vēl nav īsti skaidri, — saka Jānis Igo Niedzviedzis.

Sports