Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veterāni atklāj sezonu

Jūnija sākumā Kokneses stadionā pulcējās Kokneses novada sportisti, kā arī 55 viesi no Daugavpils, Madonas, Ventspils, Rīgas, Rēzeknes, Līvāniem un citiem Latvijas novadiem. Viņi piedalījās kārtējās Kokneses novada atklātajās sporta spēlēs vieglatlētikā veterāniem.

Šogad sacensības sadarbībā ar pašvaldības aģentūru “Kokneses sporta centrs” rīkoja jaundibinātā biedrība “Kokneses sporta veterānu klubs”. Programma ar nelielām izmaiņām bija tāda pati kā iepriekšējos gados, bet, pēc vairāku sportistu lūguma, papildus šoreiz iekļāva arī vesera un diska mešanu, augstlēkšanu un piecu kilometru soļošanu vīriešiem, bet sievietēm — augstlēkšanu un diska mešanu. Tā kā sacensības notika pēc vecuma koeficientiem, tad jaunākā un vecākā dalībnieka vecuma starpība vīriešiem bija tieši četrdesmit gadu, bet sievietēm — četrdesmit trīs gadi. Vecākajai seniorei ventspilniecei Ilgai Buntikai (73 gadi) un  kuldīdzniekam Modrim Karelim (75 gadi) šāds vecums nebija šķērslis, lai sacensībās izcīnītu vairākas medaļas.
Iespēju pārbaudīt spēkus pirms sezonas atbildīgākajām sacensībām no 30. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā, kur notiks Latvijas sporta veterānu savienības 49. sporta spēļu finālsacensības, izmantoja arī vairāki Kokneses novada izlases dalībnieki. Par uzvarētāju tāllēkšanā kļuva Baiba Lulle, bet otro vietu izcīnīja viņas māte Anna Lulle. Arī augstlēkšanā māte ar meitu, iegūstot sudraba un bronzas medaļas, rādīja labu paaudžu solidaritātes piemēru. Mārim Eglītim sudraba medaļas tāllēkšanā un Aigaram Rublim 1500 metru skrējienā, bet bronzas — Aigaram Kalniņam 100 metru skrējienā un Arvīdam Vītolam vesera mešanā.
Šogad sacensību rīkotāji nolēma apbalvot sešas seniores un tikpat seniorus, kuri startēja trijos un vairāk sportaveidos. Triju labāko rezultātu punktu kopsummā (trīscīņā) noskaidrojās vispusīgākie vieglatlēti. Sacensību sekretariāta pārstāvji nolēma šajā trīscīņā vērtēt reālos rezultātus bez vecuma koeficientu lietošanas, tādējādi dodot iespēju izcīnīt godalgas arī jaunākiem dalībniekiem, jo nav noslēpums, ka starptautiskās vecuma koeficientu tabulas ir “draudzīgākas” vecāka gadadgājuma atlētiem. No Kokneses novada sportistiem šajā vērtējumā  Baibai Lullei pirmā vieta, bet Arvīdam Vītolam — trešā.
Lai arī bija liels dalībnieku skaits, sacensības raiti vadīja galvenais tiesnesis Arvīds Baltcers un vecākie tiesneši Ēriks Cīrulis, Igors Lulle, Viktors Ņuhtiļins un Aigars Skopāns ar saviem palīgiem.
Līdz sezonas atbildīgākajiem startiem interesenti var piedalīties populārajās sacensībās Līgu un Jāņu atklātajā čempionātā Preiļos 10. jūnijā un 15. jūnijā — Valmieras atklātajā čempionātā.

Sports