Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklē, lejpus HES, drīzumā atkal drīkstēs makšķerēt; makšķernieki veido neatļautas ieplakas

Aizkraukles novada dome apstiprināja saistošos noteikumus par  licencēto makšķerēšanu Daugavā, Pļaviņu HES lejasbjefa 1000 metru zonā. Saskaņā ar tiem turpmākos trīs gadus licencēto makšķerēšanu tur organizēs Ķegumā reģistrētā biedrība “Vides Aizsardzības Asociācija”.

Saistošie noteikumi stāsies spēkā tikai pēc tam, kad tos būs akceptējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Valsts vides dienests, BIOR, Zemkopības ministrija un tie būs publicēti pašvaldības izdevumā “Domes Vēstis”.  Tie būs spēkā trīs gadus.
Citviet Daugavā drīkst makšķerēt, nopērkot makšķernieka karti, taču kilometra posmā lejpus HES tā atļauta tikai saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem — tur paredzēta licencētā makšķerēšana. Visa kilometra garumā makšķerēt gan nedrīkst — tas aizliegts Daugavā lejup pa straumi no spēkstacijas aizsprosta 200 metru garumā upes labajā pusē, bet upes kreisajā pusē — 410 metru lejup pa straumi no aizsprosta. Makšķerēšanas licence nedod tiesības tās īpašniekam atrasties šajā teritorijā.

Licencētā makšķerēšana lejpus Pļaviņu HES netika organizēta divus pēdējos gadus. Dome nolēma atjaunot sadarbību ar Ķegumā reģistrēto biedrību “Vides Aizsardzības Asociācija”, kura iepriekš organizēja licencēto makšķerēšanu lejpus HES bjefa 1000 metru lieguma zonā.

Domes sēdē bija ieradies biedrības “Vides Aizsardzības Asociācija” pārstāvis Kaspars Znotiņš. Viņš informēja, ka lejpus HES cilvēki makšķerē bez licencēm, turklāt naktīs, kad tas aizliegts. Noteikumi paredz, ka lejasbjefa posmā makšķerēt atļauts tikai tad, ja iegādāta licence, un gaišajā diennakts laikā, ne agrāk kā vienu stundu pirms saullēkta un ne vēlāk kā vienu stundu pēc saulrieta. Naktīs, kad pazeminās ūdens līmenis, redzamas pašu makšķernieku mākslīgi radītas ieplakas, lai zivis tajās paliktu. To izmanto dažāda vecuma makšķernieki, ieskaitot bērnus un pensionārus, viņi no ieplakām velk lomus ar zivju izcelšanas rīkiem un uztveramajiem tīkliem, kas ir aizliegts. Biedrība kontrolē šo posmu arī pašlaik. “Esam ieplakas izlīdzinājuši, taču makšķernieki tās atjauno. Ja cilvēku pieķeram pārkāpuma brīdī, noformējam administratīvā pārkāpuma protokolu. Bet, ja makšķerniekam līdzi nav personu apliecinoša dokumenta, palīgā saucam Valsts policijas darbiniekus. Sodu nosaka Valsts vides dienesta pārstāvji,” stāsta biedrības pārstāvis. “Citreiz par nelegālo makšķerēšanu mums ziņo HES apsardzes dienesta darbinieki.”

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 12. jūlija numurā vai e-versijā šeit:

Vaļasprieks