Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Beidzas nomedīto sieviešu kārtas mežacūku pieņemšana

31. marts ir pēdējā diena, kad mednieki var Pārtikas un veterinārajā dienestā iesniegt nomedīto sieviešu kārtas mežacūku pierādījumus, par katru dzīvnieku saņemot 100 eiro samaksu.

Kā jau esam informējuši iepriekš, mērķtiecīgi medījot sieviešu kārtas mežacūkas, plānots samazināt mežacūku populāciju Latvijā, tādējādi ierobežojot Āfrikas cūku mēra izplatību un samazinot slimības uzliesmojumu skaitu mežacūku populācijā.

Kopumā no medniekiem kopš pagājušā gada 20. novembra līdz 29. martam nomedītas vairāk nekā 10 900 sieviešu kārtas mežacūku.

“Vai sieviešu kārtas mežacūku medības būs devušas vajadzīgo rezultātu – populācijas samazināšanu un slimības lēnāku izplatīšanos, rādīs laiks,” saka PVD ģenerāldirektors Māris Balodis, “Esam pateicīgi medniekiem, ka viņi izprata situāciju un bija gatavi iesaistīties šajā projektā”.

Joprojām ik nedēļu Āfrikas cūku mēris tiek atklāts aptuveni 20 mežacūkām. 2016. gadā (dati uz 24. martu) Āfrikas cūku mēris konstatēts jau 334 mežacūkām.

Pārtikas un veterinārais dienests aicina ikvienu, kurš mežā, grāvmalā vai kur citur pamana nobeigušos mežacūku, ziņot par to savai pašvaldībai, kas nodrošinās tās savākšanu.

Atgādinām, ka Āfrikas cūku mēris ir lipīga, neārstējama dzīvnieku infekcijas slimība, kas apdraud gan meža, gan mājas cūkas. Lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas, saimniecībai jāievēro stingri biodrošības pasākumi.

Vaļasprieks