Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laimes zeme pašu rokām

— Nenoliedzami, ekskursijas lielākais ieguvums — tajā sastaptie kolorītie cilvēki un viņu paveiktais. Vēl nebijām beiguši jūsmot par “Vaidavu” saimnieku, kad atkal jauns pārsteigums — runātīgais “Saipetnieku” saimnieks Andrejs Stablenieks, kurš dzīvo Balvu pusē, Lazdukalna pagastā, — stāsta Zigrīda. Iebraucot viņa sētā, jūties kā ceļotājs laikā, kurš atgriezies pagātnē — gar iebraucamā ceļa malu rindā sastājušās  senas kravas un vieglās automašīnas, kamanas, ragavas, atsper­rati, droškas, gultas, lērums visdažādāko tilpumu podu, gludekļi, svari, dzirnakmeņi, laukakmeņu krāvumi... Vienu stūrīti varētu nosaukt “Ieskats elles saimniecībā”, jo tur izvietoti visdažādāko lielumu un tilpumu čuguna katli, atsaucot atmiņā pasakas par dzīvi ellē.

Senlietu privātkolekcija “Saipetniekos” sākta veidot 2002. gada vasarā, kad uz šejieni pārvests  vecs motors kļuva par aizsākumu tagadējai muzeja ekspozīcijai. Tagad muzejā  apskatāmi jau ap septiņiem tūkstošiem tiešām unikālu eksponātu. Kolekcija sniedz priekšstatu par to, kā Latgales ziemeļaustrumu pusē mūsu senči dzīvoja no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta 70. gadiem.

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 20. oktobra numurā.

Vaļasprieks