Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākot makšķerēšanas sezonu, "Sadales tīkls" aicina būt uzmanīgiem

Sākoties makšķerēšanas sezonai, AS "Sadales tīkls" aicina ikvienu iedzīvotāju - gan bērnus, gan pieaugušos - rīkoties atbildīgi un ievērot drošības noteikumus, makšķerējot gaisvadu elektrolīniju tuvumā, īpašu uzmanību pievēršot gaisvadu elektrolīnijas attālumam no izvēlētās makšķerēšanas vietas.

Neapdomīgi izvēlēta makšķerēšanas vieta un neuzmanīga rīcība ar makšķeri rada draudus makšķernieka veselībai un dzīvībai.

Īpaša uzmanība jāpievērš, rīkojoties ar makšķerēm, kuru garums pārsniedz trīs metrus. Šāds makšķeres garums palielina gan makšķerkāta, gan makšķerauklas saskarsmes iespējamību ar elektrolīnijas vadu, kura zemākā robeža ir seši metri no zemes virsmas.

Izvēloties makšķerēšanas inventāru, ir jāatceras, ka gan makšķerkāts, gan tā aukla var saturēt elektrisko strāvu vadošus elementus un, saskaroties ar gaisvadu elektrolīnijas vadu, rada apdraudējumu cilvēka veselībai un dzīvībai.

Šādā situācijā no elektrotraumas nav pasargāts neviens, un uzskats, ka makšķernieka kājās esošie gumijas zābaki ir drošības līdzeklis, kas nav elektrības vadītājs, ir kļūdains. Elektriskās strāvas plūsmu un stiprumu būtiski ietekmē apkārtējās vides faktori - mitrs gaiss, saskarsme ar ūdeni un mitru zemes virsmu.

Tāpēc "Sadales tīkls" atgādina, ka gan makšķerējot, gan strādājot vai atpūšoties elektrolīniju un citu elektroietaišu tuvumā, ir jāievēro maksimāli drošības pasākumi. Uzņēmums aicina vecākus un skolotājus atgādināt bērniem par elektrodrošību, neatstāt bērnus bez uzraudzības un brīdināt par elektrības bīstamību.

Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju vai citu elektroietaišu tuvumā, uzņēmums lūdz nekavējoties ziņot, zvanot uz "Sadales tīkla" bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Vaļasprieks