Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sievai dzimšanas dienas dāvanu izvelk Daugavā

Pļaviņietim Parfīrijam Maslabojevam šajās dienās īpaši dāsna bijusi Daugava — viņš noķēra 5,6 kilogramus smagu un 79 centimetrus garu zandartu.

Maktenā zivs makšķerniekam pieķērās, kad viņš ar laivu bija noīries Daugavas vidū. Zandarts tika izvilkts ar gruntsmakšķeri, un viņu bija iekārdinājusi slieka. Makšķernieks stāsta, ka viegli gan neesot veicies ar zivs ievilkšanu laivā — nācies pamatīgi nomocīties, jo mak­šķeraukla tādam lomam bija krietni par smalku (0,28 mm). Taču viss labs, kas labi beidzas. Veiksmīgais makšķernieks ar šo lomu atrisinājis vēl vienu problēmu — nebija jādomā, ko sievai dāvināt dzimšanas dienā.

Parfīrijs “Staburaga” konkursā piedalās pirmo reizi. Līdz šim lielākais loms viņam bijis aptuveni 10 kilogramu smaga karpa. Viņu var uzskatīt par makšķerēšanas veterānu, jo ar to, tāpat kā ar medniecību, nodarbojas ap 50 gadu.

Pārlapojot iepriekšējo gadu “Staburagu”, var secināt, ka Daugava ar trekniem zandartiem ir gana dāsna. Tā, piemēram, 2013. gadā konkursam bija pieteikts 9,4 kg un 7,86 kg smagi zandarti, savukārt 2015. gadā kādam koknesietim bija pieķēries 5,2 kg smags un 81 cm garš zandarts.

Vaļasprieks