Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkraukles slimnīcā karantīna

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra informācijas, pagājušajā nedēļā saslimstība ar gripu palielinājusies un sasniegusi 438,9 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. Kopš epidēmijas sākuma tik liels saslimušo skaits vēl nav bijis.

Visvairāk gripas slimnieku reģistrēts Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī un Rīgā. Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistītajās slimnīcās hospitalizēti 273 pacienti — 192 ar gripas diagnozi un 81 — ar gripas izraisītu pneimoniju jeb plaušu karsoni.
Aizkraukles aprūpes slimnīcā ir izsludināta karantīna, tomēr Aizkraukles reģiona  ģimenes ārstu praksēs ir atšķirīga situācija. Ģimenes ārste Anita Urbanoviča informē, ka pēdējās divās nedēļās gripas slimnieku skaits ir palielinājies divas reizes. Aizkraukles ģimenes ārste Olga Tomaševska arī ir konstatējusi lielāku gripas gadījumu skaitu, tomēr masveida saslimšanas nav — pēc palīdzības vēršas viens divi cilvēki dienā.  Ģimenes ārste Lilita Grīga no Aiz­kraukles informē, ka straujš saslimstības palielinājums nav novē­rots, nedēļā viņa palīdz līdz 10 gri­pas slimniekiem. Sandras Siliņas praksē Aizkrauklē pēc palīdzības vēršas tikai retais gripas slimnieks, jo reģistrēto pacientu vidū ir daudz pensijas vecuma cilvēku, kuri ļoti sargā savu veselību. Viņi regulāri ēd ķiplokus, dzērvenes un citus dabas produktus.
Ģimenes ārste Zigrīda Maija Gulbe no Jaunjelgavas stāsta, ka ik dienu ir divi līdz trīs gripas slimnieki, nedēļā — ap 10 — 15.
“Pagājušo piektdien bija pieci gripas slimnieki, šo pirmdien — sešas mājas vizītes,” stāsta ģimenes ārste Anda Elste Koknesē. “Dažā mājā ir pat divi gripas slimnieki, pārsvarā pieaugušie. Jūtams, ka saslimstība palielinās, tomēr citus gadus tā ir bijusi vēl lielāka.”
“Bebros un Iršos bijuši tikai daži gripas saslimšanas gadījumi,” stāsta ģimenes ārste Dace Grauda.
“Pagājušajā nedēļā man bija astoņi gripas slimnieki. Vidēji ir astoņi — desmit slimnieku nedēļā,” teic ģimenes ārste Tatjana Kangare Pļaviņās.

Veselība