Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rindā gaida divarpus mēnešus 4

“Gribēju veikt ultrasonogrāfijas pārbaudi, taču reģistratūrā man teica, ka jāgaida divarpus mēneši, jo pieņem tikai ārste Aija Pāvila. Otra ārste esot bērna kopšanas atvaļinājumā. Jūnijā pierakstījos uz augusta beigām. Gribētu zināt, ko slimnīcas vadība darīs, lai šo situāciju risinātu?” redakcijai jautā Aijas kundze no Aizkraukles.

“Jūnijā ārste Aija Pāvila bija atvaļinājumā, pieņēma tikai ārste Sintija Zirnīte, tādēļ arī bija tik ilgi. Pašlaik ultrasonogrāfijas pārbaude ir jāgaida piecas nedēļas,” skaidro SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes priekšsēdētāja Dzintra Krišjāne. “Agrāk abas ārstes pieņēma piecas reizes nedēļā, bet tagad ārste Aija Pāvila pieņem trīs reizes nedēļā vidēji 16 pacientu dienā — vairāk nekā agrāk. Viņas slodze ir lielāka, tādēļ pieņemto pacientu skaits nav būtiski mainījies. Otra ārste šogad nestrādās, bet par nākamo gadu vēl nav zināms. Pastāvīgā darbā citu ārstu nevaram pieņemt, bet pagaidu darbu speciālisti strādāt nevēlas. Ja pacienti rindā nevar tik ilgi gaidīt, ir iespēja sazināties ar citām tuvākajām ārstniecības iestādēm un veikt ultrasonogrāfijas pārbaudi Jēkabpilī, Ogrē vai kur citur. To, kurās ārstniecības iestādēs valsts apmaksāto medicīnisko palīdzību var saņemt ātrāk un ērtāk, var uzzināt Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv/lv/rindapiearsta.lv.”

Cik ilgi jāgaida rindā pie citiem speciālistiem? “Pie pārējiem speciālistiem termiņi ir īsāki. Pieņemšana pie traumatologa un neirologa ir
jāgaida apmēram mēnesi, pie citiem — vienu līdz trīs nedēļas,” stāsta Dzintra Krišjāne. “Aizkraukles poliklīniku apmeklē ne tikai Aizkraukles reģiona, bet arī tuvākās apkaimes pacienti, jo katrs var izvēlēties gan ārstniecības iestādi, gan speciālistu. Pašlaik kvotu jeb valsts finansējuma pietiek, bet gada pēdējos divos mēnešos, ja vien valsts nepiešķirs papildu finansējumu, kvotu varētu būt mazāk.”

Komentāri 4

Jurs

Lai Pāvila beidz braukt pati uz Ogri strādāt ....ITlaikmetā rentgenus var aprakstīt ārsti jebkurā Latvijas vietā, tad atbrīvosies laiks ultrasonogrāfijai

pirms 4 gadiem, 2014.08.16 20:51

hei

Vai tad Pāvila nav pensijā? vai tad jaunajiem speciālistiem nevajag darba vietas????

pirms 4 gadiem, 2014.08.16 23:38

slimnieks

Rindas tiek veidotas speciāli. Maksas pakalpojumiem tak arī vajag pacientus. Par ārstiem-kāpēc ļauj ārstēm klīst pa visu pasaui un vākt naudiņu no slimniekiem? Genacīds.......

pirms 4 gadiem, 2014.08.18 11:03

Lasītāja

Pāvilas kundze ne tikai Ogrē strādā, viņa arī Jēkabpilī privātajā medicīnas centrā " KIRSH" strādā, un ne tikai viņa viena tur strādā, bet vēl citi labi Aizkraukles speciālisti arī. Žēl, ka mūsu ārsti brauc prom - nezin tikai kāpēc. laikam ar atalgojumiem kas nav kārtībā, vai?

pirms 4 gadiem, 2014.09.03 12:58

Aktuālas ziņas