Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar gripu vēl neslimo

Novembra nogalē Latvijā reģistrēts pirmais saslimšanas gadījums ar gripu. Aizkraukles rajonā ar gripu vēl neslimo, bet palielinājies slimnieku skaits, kuri savārguši ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām.

Sabiedriskās veselības aģentūras Jēkabpils filiāles Aizkraukles nodaļas epidemioloģe  Jeļizaveta Kuluševa informē, ka Aizkrauklē divu ģimenes ārstu - Anitas Urbanovičas un Daiņa Kaķa - prakses vietās jau sākts gripas monitorings.

- Šie ārsti katru nedēļu ziņo mūsu nodaļai par saslimšanu ar saaukstēšanās slimībām. Līdz šim ar gripu neviens nav saslimis, toties pieaug saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām.

Novembra priekšpēdējā nedēļā abās ģimenes ārstu prakses vietās ar elpceļu slimībām  reģistrēti 67 pacienti, bet pagājušajā nedēļā mazāk - 41 slimnieks, - stāsta Kuluševas kundze.

Taču epidemioloģe brīdina, ka cilvēkiem jāpievērš uzmanība savai veselībai, jo ar  gripu katru ziemu tomēr slimojam. Viņa atgādina, ka vēl var pret šo slimību vakcinēties, bet par to jākonsultējas ar ģimenes ārstu. Lai nesaslimtu, drēgnajās un vējainajās dienās jāģērbj piemērotas drēbes un arī apavi.

Kāda situācija ir citu ģimenes ārstu prakses vietās?

Aizkraukles ģimenes ārste Maiga Ivanova:

- Manu pacientu vidū ar gripu neviens nav sasirdzis, taču paaugstinās saslimstība ar bronhiālo astmu, daudziem ir laringīts un traheīts. Saasinās alerģijas lēkmes. Alerģija uzliesmo tieši mitrā laika dēļ.

Pļaviņu ģimenes ārste Astrīda Zelča:

- Pļaviņās gripas vēl nav, bet cilvēki diezgan aktīvi brīvprātīgi nāk vakcinēties. Pacientiem, kuriem ir 65 un vairāk gadu, kā arī cilvēkiem ar noteiktām diagnozēm  par vakcīnu jāmaksā tikai puscena. Pēc izmeklēšanas izrakstu recepti, un apmeklētāji vakcīnu nopērk paši. Aptiekā pašreiz ir divu veidu vakcīnas, tāpēc ar pacientiem vienojos, kuru injicēsim.

Daudzeses un Sunākstes ģimenes ārste Inta Ziediņa:

- Ar gripu neslimojam, bet pret to vakcinējamies. Visaktīvākie šajā ziņā ir pensionāri. Viņi laikus atnāk konsultēties un vakcinējas tikai tad, kad ir pilnīgi veseli. Gan ar saaukstēšanās slimībām, gan augšējo elpceļu infekcijām cilvēki slimo samērā maz.

Veselība