Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs biedrība onkoloģiskajiem pacientiem

Aizvadītās nedēļas nogalē Aizkraukles novada kultūras namā notika seminārs nevalstiskajām organizācijām (NVO), ko organizēja onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks". Viens no rīkotāju mērķiem ir arī apzināt aktīvistus reģionos un nodibināt onkoloģisko pacientu biedrības filiāles, tādu plānots izveidot arī Aiz­krauklē.

“Seminārus rīkojam visā Latvijā, izvēloties vietas, kur ir aktīvāka nevalstisko organizāciju darbība,” stāsta semināra vadītāja, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe. “Vēlamies dalīties pieredzē, uzklausīt citus, un divas būtiskas lietas, ko gribam īstenot: izveidot tādu kā tīklu — apzināt visas aktīvās NVO potenciālajos sadarbības reģionos, jo dažkārt pietrūkst ideju, informācijas. Tā varētu būt kā informācijas apmaiņas platforma, kur varētu izmantot arī “Dzīvības koka” resursus, iespējas.”
Biedrība “Dzīvības koks” darbojas galvaspilsētā, bet problēmas, saistītas ar onkoloģiju, nav tikai Rīgā, tās ir izplatītas arī reģionos.
“Uz biedrības “Dzīvības koks” rīkotajām nodarbībām un sapulcēm brauc cilvēki no visas Latvijas. Tieši tādēļ radās ideja “iedēstīt asniņus” reģionos, lai attīstās vietējās grupas,” stāsta Gunita Berķe. “Tās varētu būt kā mūsu biedrības filiāles, struktūrvienības. Esam atraduši aktīvus cilvēkus piecos reģionos — Aizkrauklē, Bauskā, Liepājā, Daugavpilī un Valmierā. Ņemot vērā mūsu pieredzi Rīgā, saprotu, ka nebūs viegli, jo arī galvaspilsētā tas notika lēni. Šobrīd Rīgā attīstām arī atbalsta grupas — psiholoģiskās pašpalīdzības grupas, kurās cilvēki ar līdzīgām problēmām var sanākt kopā un ar līdzīgu slimību pārdzīvojušajiem izrunāties, dot un saņemt  padomus. Neviens jau par tiem, kuri paši to piedzīvojuši, šīs problēmas labāk nepārzina. Tuvinieki, draugi, kolēģi — arī viņi nezina, kādai jābūt saskarsmei ar slimnieku, kā atbalstīt, palīdzēt. Onkoloģija sabiedrībā vēl ir tēma, par ko labāk nerunāt, stereotipu apvīts “tabu”.”
Šis ir piektais gads, kopš “Dzīvības koks” rīko onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas nometnes. Tajās rīkotāji arī iepazīst cilvēkus no visas Latvijas reģioniem, un daļa no viņiem labprāt iesaistās organizācijā.

Veselība