Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gripa izplatās arī Aizkraukles pusē

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju  monitoringa datiem, aizvadītajā nedēļā saslimstība ar gripu sasniegusi epidēmijas līmeni visās monitoringa pilsētās, izņemot Jūrmalu.  Arī Aizkraukles pusē saslimstība ar gripu pieaug.

Visaugstākā saslimstība novērota Jēkabpilī (665,3 saslimšanas gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju), Daugavpilī (476,9), Jelgavā (305,6), Gulbenes novadā (287,4), Liepājā (258,2) un Rīgā (211,9).
Gripas gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās. Visaugstākā saslimstība bijusi bērniem vecuma grupā no 5 līdz 14 gadiem.
Aizkraukles puses novadi monitoringā nav iekļauti, bet, aptaujājot ģimenes ārstus, varam secināt, ka arvien vairāk slimo gan bērni, gan pieaugušie. Aizkraukles ģimenes ārste Lilita Grīga stāsta, ka pirmdien konstatēti seši gripas gadījumi, saslimušie ir  jauni cilvēki, kuri strādā ārā. Ģimenes ārste Maiga Ivanova Aizkrauklē reģistrējusi jau septiņus gripas gadījumus, saslimuši gan bērni, gan pieaugušie.
Intas Ziediņas praksē Daudzesē gripas gadījumu nav bijis, bet Jaunjelgavā tā izplatās diezgan ātri. Ģimenes ārstei Zigrīdai Maijai Gulbei pagājušajā nedēļā bijuši pieci gripas slimnieki, bet šonedēļ uz pieņemšanu ierodas cilvēki, kuri ar augstu temperatūru nav vērsušies pie ārsta, bet dzēruši tējas, temperatūru pazeminošus līdzekļus, un tagad viņiem ir gripas komplikācijas —  bronhīts, stiprs klepus, kļuvis slikti ar sirdi. Jaunjelgavas ģimenes ārstes Ilzes Sarmas praksē šogad reģistrēts vēl vairāk gripas slimnieku — 15 bērnu un 20 pieaugušo.

Veselība