Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gripas izplatība turpina samazināties

Aizvadītajā nedēļā reģistrēti 355 saslimšanas gadījumi ar gripu (345,9 uz 100 000 iedzīvotāju), kas ir vidēji par 6,6 procentiem mazāk nekā nedēļu iepriekš, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati.

Gripas gadījumi pagājušajā nedēļā tika reģistrēti deviņās no desmit* monitoringā iesaistītajām pilsētām (izņemot Jēkabpili). Septiņās pilsētās gripas intensitāte bijusi augstāka par 100 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.
Visaugstākā gripas intensitāte, līdzīgi kā iepriekšējās nedēļās, tika novērota Jelgavā un Liepājā. Saslimstība ar gripu palielinājusies Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā un Valmierā, pārējās sešās pilsētās saslimstība samazinājusies. Gripas gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu palielinājies bērnu vidū.
Saslimstība ar citām AAEI salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš samazinājusies par 6,5 procentiem un bijusi vidēji 1173,1 uz 100 000 iedzīvotāju.
Monitoringā iesaistītās slimnīcas aizvadītajā nedāļā ziņoja par nelielu hospitalizēto gripas pacientu skaita pieaugumu. Kopā hospitalizēti 214 pacienti – 143 pacienti ar diagnozi gripa un 71 pacients ar diagnozi gripas izraisītā pneimonija.
Gripas plašo izplatību šajā sezonā sekmē vairāku gripas vīrusi cirkulācija (pēdējo četru nedēļu laikā pieaug B tipa gripas vīrusu izplatība) un arī tas, ka ilgstoši pieturoties aukstam laikam, cilvēki lielāko dienas daļu pavada slēgtās un, bieži, neizvēdinātās telpās.
SPKC epidemiologi brīdina, lai gan saslimstība ar gripu kopumā aizvadītajā nedēļā samazinājusies, joprojām turpinās plaša infekcijas izplatība un tādēļ aicina iedzīvotājus ievērot gripas profilakses pasākumus pašiem, kā arī uzraudzīt, lai tos ievērotu arī bērni. SPKC speciālisti iesaka iedzīvotājiem ievērot personīgo higiēnu – bieži mazgāt rokas (atnākot mājās pēc publisko vietu apmeklēšanas, pēc klepus, šķaudīšanas vai deguma šņaukšanas), roku tīrīšanai izmantot vienreizlietojamās salvetes, kā arī skalot degunu un kaklu.
Epidemiologi atgādina - parādoties slimības simptomiem, palieciet mājās un ievērojiet ārsta norādījumus, tas palīdzēs ātrāk atveseļoties un arī izvairīties no gripas infekcijas tālākas izplatīšanas (darba kolēģiem, skolas biedriem u.c.).

* Rīga, Jūrmala, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Liepāja, Ventspils, Gulbenes nov., Rēzekne, Valmiera

Veselība