Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Peldētājs gūst traumu sadursmē ar veikborda dēli

Veldzējoties no karstuma, iedzīvotāji labprāt atpūšas pie ūdenstilpēm, kā arī nodarbojas ar ūdens sporta veidiem. Taču bieži vien neuzmanības un pārgalvības dēļ ūdens sporta cienītāji ne tikai paši gūst traumas, bet arī netīši nodara miesas bojājumus citiem atpūtniekiem. Jūlija beigās apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) saņēma  apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu par negadījumu uz ūdens Rīgā, Lucavsalas peldvietā, kur kādam klientam peldēšanās laikā uzbraucis veikbordists.

Negadījuma rezultātā, saduroties ar veikborda dēli, klients guva deguna traumu.  Negadījums notika Rīgā, Lucavsalas peldvietā. Iedzīvotājiem jāapzinās, ka šādos gadījumos vainīgajai pusei ir jāuzņemas atbildība par netīši nodarītiem miesas bojājumiem citai personai. Ja cietusī persona ir apdrošinājusies pret nelaimes gadījumiem, apdrošināšanas sabiedrība cietušajai personai atlīdzina medicīniskos izdevumus un izmaksā kompensāciju atkarībā no gūtās traumas smaguma, savukārt cietusī persona civiltiesiskā kārtā var vērsties pret vainīgo personu ar prasību par zaudējumu atlīdzināšanu pret vainīgo personu.

Ņemot vērā to, ka šajā nedēļas nogalē gaidāmi karsti laikapstākļi un liela daļa cilvēku dosies uz peldvietām, BTA aicina ūdens sporta cienītājus izvēlēties aktīvās atpūtas iespējām paredzētas vietas, savukārt atpūtniekiem būt uzmanīgiem, peldoties šo vietu tuvumā.

Baudot vasarīgos laikapstākļus, cilvēki aktīvi izmanto atpūtas iespējas ūdenstilpju tuvumā. BTA pieredze liecina, ka biežākās atpūtnieku traumas ūdenstilpju tuvumā ir dažādas grieztas brūces un nobrāzumi, kas gūti, peldoties akmeņainās vietās vai sagriežoties ar gliemežvākiem un stikliem. Savukārt pēdējos gados atpūtnieku vidū arvien populārāki kļūst ūdens sporta veidi, piemēram, veikbords, kaitbords un ūdens slēpošana. Nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm, traumas gūst ne tikai sportisko aktivitāšu cienītāji, bet arī citi atpūtnieki. Piemēram, peldoties tiek gūtas traumas, nejauši saduroties ar ūdens sporta aprīkojumu.

Iveta Rijniece, apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore: “Iedzīvotājiem, nodarbojoties ar ūdens sportu, ir jāpievērš uzmanība ne tikai savai drošībai, bet arī jādomā par to, vai viņu rīcības rezultātā netiek apdraudēti citi atpūtnieki. Bieži vien ūdens sporta cienītāji ir neuzmanīgi un pārgalvīgi, izvēloties nodarboties ar aktivitātēm uz ūdens vietās, kur tuvumā ir daudz peldētāju un citu atpūtnieku. Šajos gadījumos ūdens sporta cienītāji riskē gūt traumas paši, izvairoties no sadursmes ar peldētājiem, kā arī riskē nodarīt miesas bojājumus citiem atpūtniekiem. Iedzīvotāji ne vienmēr aizdomājas par to, ka šādas rīcības rezultātā var rasties būtiski zaudējumi, kurus var nākties atlīdzināt cietušajai personai. Daudzās pasaules valstīs, tai skaitā Eiropas valstīs, Amerikas Savienotajās valstīs, iedzīvotāji, lai pasargātu sevi no zaudējumiem, kas nejaušas rīcības rezultātā varētu tikt radīti citām personām, par pašsaprotamu lietu uzskata vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises iegādi, jo iedzīvotāji apzinās, ka vainīgā persona noteikti civiltiesiskā kārtā lūgs atlīdzināt šāda veida zaudējumus. Diemžēl Latvijā tikai pamazām pieaug šādu lietu skaits, kad iedzīvotāji civiltiesiskā kārtā lūdz atlīdzināt viņiem radītos zaudējumus. Lai arī lēnām, tomēr palielinās iedzīvotāju interese par personas vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas veidu, kas paredz segt zaudējumus par citas personas dzīvībai vai veselībai nodarīto kaitējumu, citas personas mantai nodarīto bojājumu, kā arī atlīdzināt glābšanas un tiesāšanās izdevumus.”

Veselība