Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pļaviņās donoru diena 1

Otrdien, 8. janvārī, no 10 līdz 13 Pļaviņu kultūras namā būs donoru diena. Aicināti visu grupu asins donori, bet īpaši — B rēzus negatīvās, O rēzus negatīvās un O rēzus pozitīvās grupas donorus.

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) izsaka sirsnīgu pateicību visiem Pļaviņu asins donoriem par viņu ieguldījumu asins donoru kustībā, tādējādi sniedzot iespēju daudziem saglabāt veselību un dzīvību! 2012. gada laikā uz Pļaviņām VADC organizēja trīs izbraukumus. To laikā donori ziedojuši asinis 165 reizes. Īpašs prieks par Pļaviņu 12 jaunajiem donoru kustības biedriem, kuri 2012. gadā asinis ziedojuši pirmo reizi mūžā!

Par donoru var kļūt vecumā no 18—65 gadiem. Donora svaram jābūt virs 50 kg. Pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins nodošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma. Nedrīkst lietot treknus ēdienus asins došanas un iepriekšējā dienā. Neēdis cilvēks asinis nevar nodot.

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju Ls 3 pusdienām. Tāpat saskaņā ar Darba likuma 74. pantu, iepriekš paziņojot darba devējam, donors saņem atlīdzību par attaisnotu darba kavējumu un nākamajā dienā pēc asins ziedošanas viņam ir tiesības uz atpūtas dienu, par ko tiek saglabāta noteiktā darba alga. Darbiniekam un darba devējam vienojoties, šo atpūtas dienu var piešķirt citā laikā.

Komentāri 1

Veselība